Soutěže (1)

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

Béčko Tábora prolomilo domácí mizérii a vybojovalo naději

Střelec důležité třetí branky Jakub Pípal (vpravo) v souboji s jindřichohradeckým obráncem Petrem Janečkem. Tábor B porazil Vajgar 3:1. , Autor: Josef Janda

Střelec důležité třetí branky Jakub Pípal (vpravo) v souboji s jindřichohradeckým obráncem Petrem Janečkem. Tábor B porazil Vajgar 3:1.     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Hokejisté Tábora B přidali v neděli večer teprve třetí letošní vítězství v krajské lize na domácím stadionu právě včas. Pokud by totiž v souboji s jindřichohradeckým Vajgarem padli, přibouchli by si definitivně vrátka do play-off. Po vítězství 3:1 však ještě mohou v elitní osmičku doufat. Tábor se mohl spolehnout na výkon gólmana Karla Lekeše a v zodpovědně vedeném utkání se dostal do vedení, když se ve druhé třetině trefil obránce Michal Hastrman. Ve třetí části navýšili Bouška s Pípalem náskok na tři branky a brankář Lekeš už se mohl v důležitém souboji o play-off těšit i na čisté konto. O něj přišel po Tržilově bombě do šibenice v 57. minutě. Hosté už ale další branku nepřidali ani v dlouhotrvající hře bez brankáře a kohouti mohou v předposledním kole v Humpolci vyřadit konkurenta v boji o play-off. O postup do osmičky se ale budou muset prát až do posledního kola.

HC Tábor B – HC Vajgar Jindřichův Hradec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1), branky a nahrávky: 34. Hastrman (Jelínek), 49. Bouška (Kalaš, F. Hubáček), 54. Pípal (Kadilák) – 57. Tržil (Lazorišák), rozhodčí Šperl – Mašek, Diviš, vyloučení 3:5, navíc Hastrman (Tábor) 10 minut, využití 1:0, 160 diváků.

Tábor B: Lekeš – Bouška, Kanov, F. Hubáček, T. Hošek, Růžek, Hastrman, P. Hošek – Pípal, Kadilák, Kalaš, Jankovský, Pospíchal, Kratochvíl, Novák, Jelínek, D. Hubáček, Prštický.

J. Hradec: Jágr – Chmel, Tržil, Janeček, Popelka, Ištvánik – Kubín, Lazorišák, Mazanec, Stach, Kalvas, Gurka, Jindra, Košťál, Procházka.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme další podrobnosti. Duel zhodnotí trenér Tábora Štěpán Kadilák. Kudy vedla cesta k důležitému vítězství? Jak prožíval závěr utkání?

Brankář Tábora Karel Lekeš přiblíží, jak se na psychicky náročný zápas připravoval. Nebyl daleko od vychytané nuly. Šlo jedinému puku v síti zabránit?

Trenér Jindřichova Hradce Zdeněk Ondřej nalezne příčiny porážky. Vnímal nějak, že se Táboru doma letos příliš nedaří? To a mnohem více o hokeji ve středu v papírových novinách.