Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Chovatelská výstava v Měšicích se těší pozornosti návštěvníků

Pavel Trešl ukazuje jednu z kuriozit - německého racka, který šlechtěním získal tak krátký zobáček, že nemůže sám odchovat mláďata. Jeho vajíčka se proto podkládají jiným holubům, kteří je dokáží krmit.

Pavel Trešl ukazuje jednu z kuriozit - německého racka, který šlechtěním získal tak krátký zobáček, že nemůže sám odchovat mláďata. Jeho vajíčka se proto podkládají jiným holubům, kteří je dokáží krmit.

MĚŠICE - V chovatelském areálu v táborských Měšicích se o tomto víkendu koná okresní chovatelská výstava. A na nezájem si opravdu nemůžou organizátoři stěžovat, od včerejšího rána proudili na výstavu návštěvníci. Rodiny s dětmi z města nevynechaly příležitost vidět králíky, drůbež, holuby, ale i exotické ptáky nebo malé kozičky. Návštěvníci z venkova zase často nakupovali, aby doplnili své chovy o kvalitní jedince, které posuzovatelé výstavy příznivě ohodnotili. Vystaveno bylo 309 králíků, 140 voliér drůbeže a 190 holubů. Celkově se letošní výstava těší většímu zájmu vystavovatelů i návštěvníků než loni.

 

K tomu vyhrává muzika, dá se posedět při dobrém občerstvení. Výstava je otevřena ještě v neděli do 15 hodin.

Ve středečním Týdeníku Táborsko najdou čtenáři popovídání s úspěšným chovatelem křepelek z Dražic Josefem Slaninou, u kterého lidé nakoupí týdně až 300 křepelčích vajíček, protože jsou nejen chutná, ale obsahují i méně cholesterolu. 

Seznámíme také s úspěchem dvanáctiletého chovatele zakrslých holandských králíků Ondřeje Jedličky z Drahotěšic u Ševětína a s jeho rádcem a učitelem Pavlem Trešlem z Myslkovic, který na výstavě překvapivě vyhrál pohár i za holuba - moravského pštrosa černého. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace