banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Relaxační malba pro dospělé

  pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

 • Václav Neckář se skupinou Bacily

  pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Debaty o Vietnamcích, Ukrajincích, Romech, muslimech i sexuálních menšinách v Táboře

Ilustrační foto z Tábora , Autor: Marie Neumannová

Ilustrační foto z Tábora     Autor: Marie Neumannová

TÁBOR - V pondělí odstartovala obecně prospěšná společnost Cheiron T v Táboře akce Týdne proti xenofobii a rasismu. Festival se koná už popatnácté a letos se zaměřuje na menšiny pod výstižným názvem - Známe se?

 

V kavárně MP7 dnes začal týden plný přednášek, výstav, osobních příběhů, hudebních vystoupení a tradičního pohoštění národů a etnik, o kterých toho většinová společnost moc neví nebo ani nechce vědět.

Úvodní den byl vietnamský, kromě promítání dokumentu se připravovaly jarní závitky, které patří ke specialitám vietnamské kuchyně.

V úterý od 18 hodin se koná Ukrajinský den v Café Jednota v Pražské ulici. Opět se promítne film a následovat bude debata. Ve středu ve stejnou dobu se bude promítat film o LGBT - tedy o menšině lesbiček, gayů, bisexuálů a transsexuálů ve Ctiborově mlýně.

Ve čtvrtek se program vrátí do Jednoty, v 18 hodin se bude s hosty debatovat nad fotkami, dokumentujícími uprchlickou krizi. V pátek od šesti večer bude Žižkovo náměstí patřit Romskému dni a zahraje kapela Bengas.

 

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Mirek 

  Reagovat

   

  Díky tomu, že toho mnoho o těchto etnikách na vlastní kůži znám, nemám zájem o poslouchání sluníčkovských polopravd. Jinak hezký den

  Vloženo 4.6.2019 12:22:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace