Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Dětské tábory pod drobnohledem hygieniků

Skautský tábor na Orlíku , Autor: Jiří Řeháček

Skautský tábor na Orlíku     Autor: Jiří Řeháček

JIŽNÍ ČECHY - Celé prázdniny budou hygienici kontrolovat dětské tábory. Prověřují ubytování a stravu, kterou děti na táboře dostávají. Zaměřují se i na čistotu prostoru, příjezdovou cestou a na zdroje pitné vody. Důraz je na stanové tábory, aby měly vhodné a dostatečně velké prostory hlavně když by bylo deštivo. Odborníci také kontrolují i podmínky pro osobní hygienu, sledují zajištění pitné vody a stravování. Hygieniky nebude zajímat jen prostředí tábora, ale také vedoucí a jejich praktikanty, jestli mají všechna potřebná školení a dokumenty.

Všichni vedoucí musí mít zdravotní způsobilost k práci s dětmi, zdravotní průkazy i znalosti z ochrany veřejného zdraví, první pomoci, na předcházení vzniku a šíření infekčních chorob.

Rok od roku je úroveň dětských táborů v České republice lepší. Pokud ale hygienici zjistí zásadní pochybení, mohou provozovateli udělit pokutu nebo areál dokonce uzavřít.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace