Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • ABC spotřebitele pro seniory - aneb jak se vyznat

    pondělí 16.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

    Přednáška Sdružení českých spotřebitelů a Poradny při finanční tísni.

  • Jiří Smrž

    pondělí 16.9 18:00 - Farní charita Milevsko

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Dětskému dni v parku před restaurací U Draka přálo počasí

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

BECHYNĚ – Dětský den s vojáky dnes oslavili v Bechyni. Pro děti vojáci z 15. ženijního pluku Bechyně připravili 16 stanovišť. Na každém je čekal nějaký úkol. Buď na zkoušku obratnosti, nebo znalostí. Na startu si děti vyzvedly lístek s jednotlivými disciplínami a po jejich splnění se vrátily na stejné místo, kde dostaly odměnu. Něco sladkého na zub a hračku podle svého výběru. Už v devět hodin měli ženisté všechno nachystané, i počasí.

Pak postupně proudily děti se svými rodiči, až u jednotlivých stanovišť se tvořily i fronty. Kdo chtěl, mohl si zastřílet s paintballovou zbraní na terč nebo hledat náboje detektorem kovů, případně si vyzkoušet složení a přesun protitankové miny. Samozřejmě cvičné. Je docela těžká, váží i s náplní téměř jedenáct kilogramů.

V lanovém centru se děti mohly svézt zavěšené na laně a vyzkoušet si svou obratnost. Nu a to nebylo zdaleka všechno. Došlo i na procvičování první pomoci, třeba masáž srdce.

V průběhu dopoledne z pódia oznámil ředitel kulturního domu Štěpán Ondřich, že dnešním dnem je zahájená turistická sezóna. A hned uvedl řadu akcí, na které se návštěvníci mohou těšit. V červnu se bude konat například Duhafest.

Více přinese středeční Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace