Kdy a kam

 • Výlov rybníka Markovec

  středa 14.11 - Mladějovice, Žižkova mohyla

 • Tomáš Klus

  středa 14.11 19:00 - Tábor, hotel Palcát

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Dnešní Táborsko: Jordánu hrozí zhoršení kvality vody. Co dál v táborské dopravě? Proč v Plané nemají s kůrovcem problém

O tom, že se dopravní situace po pondělním kolapsu opravdu zklidnila, svědčí i to, že nové Táborsko jsme dnes ráno bez problémů dopravili na prodejní místa. Takže si můžete přečíst čerstvé vydání. Samozřejmě, že hlavní materiál se věnuje dopravě a dalším opatřením, která mohou řidiči v Táboře očekávat. I přes půlmiliardovou investici do spodní výpustě a odbahnění hrozí nádrži Jordán zhoršování kvality vody. Také o tom píše dnešní Táborsko.

Jednatel táborského Bytesu Ondřej Semerák v rozhovoru odpovídá na otázky k nájemnímu bydlení v Táboře a také k vývoji situace kolem odběru tepla z teplárny. Vztahy majoritního vlastníka teplárny s městem jako menšinovým vlastníkem nejsou ideální, město zablokovalo výplatu tantiém - i o tom se dočtete.

Mirek Pejčoch přináší zajímavý rozhovor s plánským místostarostou Stanislavem Vyhnalem na téma, proč Planá nemá ve svých lesích problém s kůrovcem. A Lucka Váchová zve čtenáře do nové expozice v Památníku Edvarda Beneše v Sezimově Ústí.

Týdeník Táborsko se stal také partnerem úžasné aktivity, která odstartovala ve Veselí nad Lužnicí. Věřte nebo ne, tamní infocentrum získalo přes 60 Veseláků pro to, aby vytáhli z půdy nebo ze sklepa stará kola, nazdobili je a rozmístili po městě. Teď se budou vybírat nejhezčí veselá kola. Stala se z nich i turistická atrakce.

Sportovní redaktor Josef Janda prozrazuje, na koho se mohou těšit příznivci atletiky na Velké ceně Tábora 18. července. S koučem Radkem Hajičem hodnotí premiérovou divizní sezonu fotbalistů Soběslavi a s Vlastimilem Zůbkem dal řeč o perspektivách sezimovoústecké házené.

Je těch novinek 32 stran - jako vždy...

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A hysterický ochránce práv havranů Noháč zase obviňuje všechny ze všeho.....

  Vloženo 12.7.2018 17:14:56

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace