banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

  sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

  Festival.

 • Pivní slavnosti Myslkovice

  sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Do Červené nad Vltavou zamíří další krajané z Ukrajiny

JIŽNÍ ČECHY – Další skupina krajanů z Ukrajiny přiletí do Česka v neděli 15. března odpoledne. Ukrajinci českého původu se kvůli kritické situaci v zemi rozhodli přestěhovat do Česka a získali tu povolení k trvalému pobytu. Stejně jako předchozí skupina, která přijela začátkem března, budou ubytováni v hotelu ministerstva vnitra v Červené nad Vltavou. Tam můžou zůstat půl roku s možností prodloužení pobytu až na rok. Někteří odjíždějí k příbuzným.

 

 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Taky o přivandrovalce co se jím dají bezdůvodně velké peníze,nestojím.Jak si mají vystačit ostatní s minimální mzdou? Do fabriky čuchat smrady z barev určitě dojíždět z Červený nebudou. Ale místní z okolí jezdí už pár let svozovýma autobusama. Že se nestydíte vládo a majiteli rekr.střediska v Červené!

  Vloženo 16.3.2015 13:22:02

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  V jižních Čechách je vysoká nezaměstnanost, a to hlavně Orlicka a Zvíkovska (kolem 17%).Vskutku se mi nelíbí,že sem přijedou protěžovaní CIZINCI.
  Paní Bošková nebo Jirsová z úp Písek by proto měly vymyslet lepší plán na zaměstnání místním. Hlavně paní Bošková by měla přehodnotit své namyšlené nelidské zacházení a drzé výrazy a nápady ke svým klientům. Mojí babičce-učitelce před důchodem,před pár lety nutila práci krmení slepic v agpi a byla na ní pak velmi sprostá,když jí babička slušně řekla,že to dělat nechce.

  Vloženo 15.3.2015 13:00:28

 • jihočech 

  Reagovat

   

  Zapomíná se na to, že dostali pomoc v několika milionech, které jim budou postupně vyplaceni. "Krajané" si sem zdarma přiletí, dostanou extra peníze a budou se mít lépe než kdejaké matky samoživitelky nebo lidé, kterým je přes 50 a nemůžou si dopracovat léta do důchodu. Na ně stát nemyslí. Ale na "krajany" ano. Také by bylo správné vypravit prá opravdových Čechů do lépe rozvinutého státu a narvat jim peněženky. Proč to čr nedělá? A proč byli přivezeni do jižních Čech? Proč ne k Pražákům, kde není nezaměstnanost?!

  Vloženo 15.3.2015 12:15:49

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace