Úterý 25.6 17:00 - Soběslav, Kostel sv. Víta

• Divadlo Járy Cimrmana - Němý Bobeš

Úterý 25.6 19:30 - Vodňany, MěKS

Soutěže (1)

Domácí vedli o dva góly, ale v závěru se o výhru strachovali

ČÍŽOVÁ - V předposledním kole fotbalové divize se svým fandům představili čížovští fotbalisté v jihočeském derby, v kterém hostili celek Soběslavi, který se pohyboval a soutěž dokončí v klidném středu tabulky. Domácí šli brzy do vedení gólem svátečního kanonýra Martina Šlapáka, měli další šance k navýšení náskoku, ale ty neproměnili. Hosté se představili jako dobře organizovaný tým, který chtěl hrát fotbal, což domácím svědčí. Jenom některé ukřivděné poznámky z hráčské lavičky a skupiny fandů hostujícího týmu kazily celkově dobrý soběslavský dojem. Deset minut před koncem vstřelil druhý gól Čížové kapitán Petr Janda a mohlo se zdát, že tím dal vítěznou pojistku na výhru svého týmu. Jenže dvě minuty před závěrečným hvizdem fauloval domácí gólman Jaroslav Novák a Filip Vaněk snížil z penalty na 1:2. Hostům narostla křídla a v posledních chvílích zápasu dokonce sahali po vyrovnání. Domácí však hubený jednogólový náskok uhájili a připsali si do tabulky tři body, sympaticky hrající hosté, kteří do divize rozhodně patří, odjeli s nulou.

Sokol Čížová - Spartak Soběslav 2:1 (1:0)
Branky: 13. Šlapák, 80. Janda - 88. Vaněk (pen.)
Rozhodčí: Janíček - Tesař, Eibl. ŽK: 2:0. Diváků: 156 diváků