• O Maroku

Úterý 21.5 17:00 - Blatná, Komunitní centrum

Cestopis.

Fotbal: Začalo jaro krajského přeboru. Soběslav podlehla Jindřichovu Hradci

TÁBORSKO - Na Táborsku začal krajský fotbalový přebor třemi domácími zápasy ve Veselí nad Lužnicí, Želči a Soběslavi. Reportéři Jihočeských týdeníků se zrovna vydali do Veselí a Soběslavi, a tak přišli o jedinou výhru celků z Táborska. Želeč přehrála Kaplici 3:0. Jiné celky z Táborska nebodovaly. Dražice těsně prohrály v Prachaticích 2:1, Veselí doma podlehlo 2:0 rezervě Písku posílené z áčka o kanonýra Zušťáka, Jindřichův Hradec si odvezl výhru 4:1 ze Soběslavi. Zkušenost se prosadila, i když domácí vůbec nebyli bez šance aspoň na bod. Druhá půle herně nevypadala na zápas dvanáctého s druhým celkem tabulky.

V prvním poločasu to na soběslavském trávníku s domácím týmem Rašeliny vypadalo bledě. Od prvních minut ohrožoval domácího golmana Kuníka hlavně exligový Marian Horka v jindřichohradeckých službách. Na třetí pokus v 10. minutě se prosadil, když zkušeně vyhodnotil situaci a z nějakých 30 metrů přestřelil vyběhlého brankaře. Diváci vůbec mohli sledovat hodně secvičených signálů extáborských hráčů, kromě Horky ještě Šahajdy a Pösingera. Po přímém kopu Šahajdy vyrážel odražený míč mířící za golmana nováček v soběslavském dresu, záložník Vladislav Líkař. Domácí hlavně bránili a poněkud bezmyšlenkovitě odkopávali balony. Nešlo ale přehlédnout pár hráčů, kteří se snažili tvořit hru. Například nováčci v soběslavském týmu Líkař a Madara. Ve 21. minutě však hosté zvýšili brankou Císaře na 2:0. Pár domácích fanoušků se rozhodlo jít domů.

To ale udělali chybu. Domácí se osmělovali čím dál víc. Po přestávce nastoupili odhodlaně a tlačili se před hradeckou branku. Milan Mazouch v 52. minutě dorazil míč za ležícího golmana Hulíka a snížil na 1:2 pro domácí. Na hřišti se začal odehrávat napínavý vyrovnaný souboj. V obrovské šanci se ocitl domácí Polišenský, brána na něj doslova zívala, ale zblízka střelil vedle. "Jste tam mrtvý! Nepromluvíte!," burcoval své hráče hradecký trenér Marek Černoch. Pro domácí ožila naděje, že se zrodí velké překvapení a dvanáctý tým tabulky uhraje se zimním vicemistrem bod.

Zkušenost se ale nakonec prosadila. V 77. minutě po poradě a vyměřování nařízeného přímého kopu trefil Šahajda z první nádhernou střelou přes zeď domácí bránu. Zvýšil na 3:1. Domácí bojovně chtěli aspoň snížit, otevřeli hru, ale nakonec ve dvouminutovém nastavení, o které hlavní sudí Peterka zápas prodloužil, inkasovali z kopačky hradeckého Beránka ještě jednou, když hráč obstřelil vyběhlého golmana Kuníka. Bylo rozhodnuto.

Rašelina Soběslav - Jindřichův Hradec 1910 1:4 (0:2)

Výsledek vypadá jednoznačně, v druhé půli však k překvapení nebylo daleko. Také jindřichohradecký kouč Marek Černoch konstatoval, že Soběslav má na jaro kvalitní tým a momentálně dvanáctý manšaft podle něj ještě půjde nahoru. "Doufám, že teď potrápí naše soupeře," zapřál si Černoch, protože Jindřichův Hradec si ze druhého místa brousí zuby na postup do divize.

Soběslavské čeká na začátku jara opravdu těžký los. Příští týden jedou na trávník po zimě pátého Jankova, pak doma přivítají šesté Dražice, pojedou do čtvrtých Prachatic a doma budou mít momentálně třetí Třeboň. V Týdeníku Táborsko ve středu přiblížíme jarní posily Soběslavi a další postřehy ze zápasu.

Ostatní výsledky:

Osek - Dačice se pro nezpůsobilý terén nehrálo, Veselí - Písek B 0:2, Želeč - Kaplice 3:0, Prachatice - Dražice 2:1