sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

Festival.

• Pivní slavnosti Myslkovice

sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Hokej: Táborští kohouti vedou v sérii se Žďárem 2:0. Vkročí v neděli do semifinále?

Radek Seidl přinesl ve 27. minutě potřebný gól, kterým Kohouti odskočili na 2:0.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - V táborském táboře panuje radost. Kohouti po středeční těsné výhře 5:4 doma i na venkovním ledě porazili žďárské Plameny a v sérii vedou 2:0. V neděli doma mají šanci sérii ukončit třetí výhrou a postoupit do semifinále ve skupině Západ druhé ligy. Žďár dnes zdolali 4:1, zápas měl neuvěřitelný závěr!

Vedení se kohouti ujali v 6. minutě díky trefě mladého Březiny po nahrávce zkušeného Boháče. 1:0 skončila i první třetina. Ve druhém dějství přinesl trochu klidu Seidl, když zvýšil v 27. minutě na 2:0 z pohledu hostů. Tak to vydrželo až do 57. minuty, kdy Táborákům zatrnulo. To když Aleš Padělek snížil na 2:1. Do té doby Klestil v brance doslova čaroval a vychytal domácím spoustu šancí. V 59. minutě jel Mařík sám na domácího golmana Slámu a byl faulován, což rozhodčí vyhodnotil na trestné střílení. To Mařík proměnil a zvýšil na 3:1. Domácí si vzali oddychový čas, ještě pořád to nevzdávali. Vsadili na power play a při té se do prázdné branky trefil v 60. minutě ještě táborský kapitán Matušík - 4:1!

V neděli se půjde v Táboře od šesti na hokej s velkou nadějí, že kohouti sérii ukončí.