banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská záchranka pořídila novorozenecký transportní inkubátor

JIŽNÍ ČECHY - Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje pořídila nový moderní transportní inkubátor, který splňuje všechny bezpečnostní a profesní požadavky na transport novorozence v 21 století. Bude sloužit k převozu novorozenců se selhávajícími životními funkcemi z periferních nemocnic do perinatologického centra intenzivní péče v Českých Budějovicích.


„Jde v podstatě o mobilní jednotkou intenzivní péče s nejmodernější technikou sloužící jednak k ošetření novorozence, tedy vlastní inkubátor, ale i zásadní sadu přístrojů k monitoraci životních funkcí novorozence, umožňujících tyto funkce nejen monitorovat, ale i nahrazovat. Například je zde nový moderní ventilátor pro umělou plicní ventilaci a další přístroje", upřesnil Marek Slabý, ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

Transport novorozenců zajišťuje zdravotnická záchranná služba společně s neonatologickým oddělením Nemocnice České Budějovice, kdy péči o pacienta během převozu zajišťuje personál neonatologie. „Jedná se o dlouholetou a velmi dobrou spolupráci neonatologických týmů a týmů Zdravotnické záchranné služby," zdůraznil primář neonatologického oddělení Milan Hanzl. Za posledních deset let se v této spolupráci uskutečnilo na 1060 transportů novorozenců vyžadujících intenzivní péči.

Nový transportní inkubátor je majetkem zdravotnické záchranné služby a s ohledem na nastavený sytém transportů novorozenců v Jihočeském kraji, bude umístěn jako dlouhodobá zápůjčka na pracoviště neonatologie Nemocnice České Budějovice.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace