Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Jubilejní Země živitelka slaví. Přijede prezident a premiér. Poláci vytáhli do boje za své potraviny

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Oblíbené zemědělské a potravinářské výstavě, která tradičně plní autobusy návštěvníků budějovické nábřeží Vltavy, je 40 let. Právě dnes se otevřou brány jubilejního ročníku. Na zahájení míří spousta hostů, přijede prezident Miloš Zeman i premiér Jiří Rusnok. Narozeniny výstavy připravilo Výstaviště České Budějovice ve velkém stylu a s velmi bohatým programem pro návštěvníky. Těch bývá tradičně kolem sta tisíc.

V areálu se představuje na 500 domácích a zahraničních firem. Jedna z největších zahraničních expozic patří Polsku, které se rozhodlo přehlídkou svých potravin napravovat u Čechů pokaženou reputaci. Výrobci českých potravin samozřejmě nezůstanou pozadu, nabídnou spoustu ochutnávek toho nejlepšího. Sobota patří národním dožínkám.

V areálu najdete výstavu o čtyřicetileté historii Živitelky, také výstavu historických zemědělských strojů, přebohatý je kulturní program včetně mnoha soutěží pro malé i velké. Na výstavišti bude také vyhlášen výsledek ankety o nejkrásnějšího českého koně.

Od neděle 1. do úterka 3. září se svými třemi plemennými hřebci pochlubí také Zemský hřebčinec z Písku. Hřebec 1345 Heartbreak ZH reprezentuje plemeno českého teplokrevníka a chladnokrevníky pak dva českomoravští belgičtí hřebci 1835 Patriot a 1437 Maral. Dopoledne budou předváděni na ruce s krátkým výkladem, odpoledne budou předváděni v práci. Teplokrevník ve skokové ukázce, chladnokrevníci při ukázce práce v lese. Mimochodem právě písecký státní hřebčinec dostal zadání, aby přispěl k návratu pracovních koní do lesů, kde je jejich působení šetrnější než těžká technika.

V kulturním programu mysleli organizátoři na všechny. Vyhrávat budou Babouci, cimbálovka a pro příznivce rocku třeba Arakain.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace