Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

    Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

    O legendárním šumavském převaděči.

  • Kavárnička

    Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

K táborskému Kotnovu přijel Martin na bílém koni

 Autor: Vít Řezáč

    Autor: Vít Řezáč

TÁBOR - Již po devatenácté uspořádalo Rodinné centrum Radost v Táboře Martinskou slavnost. V centru Tábora se dnes vpodvečer opět sešlo několik stovek rodičů, dětí a nepočítaně lucerniček.

 

„Každoročně jich přichází kolem tří až čtyř stovek, a i když dnes počasí příliš nepřeje, myslím, že účast bude stejná jako vždy," tipovala Monika Macáková, ředitelka projektu RC Radost. Zároveň dodala, že jde o jednu z největších, ne-li největší akci rodinného centra v průběhu roku.

Na Žižkově náměstí byly vidět nejrůznější lampiony, lucerničky, a to klasické na svíčku, modernější na baterku. Děti s nimi radostně pobíhaly, i když nějaké svítidlo spíchl tatínek doma na koleně.

Ještě než před pátou odpoledne vyrazil lampionový průvod směrem k parku pod Kotnovem, zpestřil atmosféru pěvecký kroužek rodinného centra Tralalou pod vedením Míši Dufkové. Potom zástup spoře osvětlený blikajícími světélky zamířil na cestu. V dětských očích se intenzivně zrcadlilo přání konečně uvidět Martina na bílém koni. A to se stalo skutečností u kostela sv. Jakuba v parku pod Kotnovem. Svatý Martin v podání Davida Mišíka skutečně na běloušovi dorazil. Jen neměl plášť, aby se podle legendy, přednesené přítomným Martinem Krejčím, o jeho půlku rozdělil se žebrákem, ale tepané brnění.

„Legenda není samoúčelná. Je totiž výchovná, měla by dětem dát příklad, že se mají s kamarády o hračky nebo cokoliv jiného rozdělit," zdůraznila Monika Macáková.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace