Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Kateřina Nash v Hoogerheide druhá

Kateřina Nash na MS 2011 v Koksijde , Autor: Ivo Bukač

Kateřina Nash na MS 2011 v Koksijde     Autor: Ivo Bukač

HOOGERHEIDE – Poslední díl cyklokrosového Světového poháru se jel v osmitisícovém holandském městečku Hoogerheide. Před nadcházejícím světovým šampionátem, který se jede o příštím víkendu v Táboře, je tento závod poslední prověrkou a pro trenéry národních týmů možná poslední možností rozhodnout, koho v Táboře postaví na startovní čáru mistrovské tratě.

Z juniorské kategorie se v Holandsku postavili Josef Jelínek, Jaroslav Vojíř, Martin Matějček, Lukáš Kunt a Josef Bařtipán.

V závodě, který vyhrál Belgičan Eli Yserbit, dojel nejlépe z našich Jaroslav Vojíř na 41. místě (+ 03:48), další dojel 49. Lukáš Kunt (+ 04:14), těsně za sebou na 51. a 52. místě dojeli Josef Jelínek (+ 04:22) a Martin Matějček (+ 04:27). Josef Bařtipán dojel na 66. Místě (+ 07:28).

Vítězem Světového poháru se s 230 body stal vítěz posledního závodu Eli Yserbit. (Bel)  

V kategorii U23 se v Holandsku představili Adam Ťoupalík, Jakub Skála, Vojtěch Nipl, Dominik Vrána a Štěpán Schubert.

Vítězem se stal Belgičan Laurens Sweeck. Z našich dojel na 8. místě nejlépe Jkub Skála (+ 01:57), na 11. místě dojel Vojtěch Nipl (+ 02:15), na 19. místě dojel Adam Ťoupalík (+ 03:51). Štěpán Schubert 38. místo (- 1 kolo), Dominik Vrána 43. místo (- 1 kolo).

Celkovým vítězem SP v kategorii U23 se stal se190 body Michael Vanthourenhout (Bel).

V kategorii žen se na start postavily Pavla Havlíková, Martina Mikulášková, Nikola Nosková, Vendula Kuntová, Denisa Lukešová a Karla Štěpánová no a samozřejmě nejžhavější želízko českého cyklokrosu pro Tábor, Kateřina Nash.

A Kateřina nezklamala. Po skvělém výkonu dojela celkově druhá za vítěznou Italkou Evou Lechnerovou. Na 13. místě dojela Martina Mikulášková (+ 02:57), na 23. místě dojela Pavla Havlíková (+ 04:34). 35. skončila Karla Štěpánová (+ 06:4), 44. Nikola Nosková (+ 08:20) a 50. Dernisa Lukešová (- 1 kolo).

Celkovou vítězkou SP se v Hoogerheide stala s 246 body Belgičanka Sanne Cant.

Druhé místo Kateřiny Nash je tou nejlepší pozvánkou pro diváky na vrchol sezony do Tábora. A sama říká: „Přijďte nás podpořit máme dobrý tým.“

Chcete lístek na MS zadarmo?

Koukněte na našem webu do sekce soutěže. A pak už stačí jen tipnout a počkat jestli se štěstí usměje právě na vás.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace