Kdy a kam

  • Včely, zázrak přírody

    pondělí 18.3 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Přednáška o včelách a jejich pozoruhodném životě.

  • Jóga

    pondělí 18.3 - Písek, KD

    Lekce začínají v 14.30 a 16.15 hod.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontejnerům v Soběslavi daly děti nový kabát

SOBĚSLAV – Minulý týden skončila v Soběslavi akce GraffitEko 2, při níž žáci a studenti čtyř soběslavských škol namalovali na čtyři kontejnery na tříděný odpad své vlastní výtvarné návrhy. Již podruhé stojí za celou akcí místní spolek Soběslávka, který se snaží o oživení celého města.

 

„Je to akce, která má podle nás velký význam,“ vysvětluje hlavní organizátor Zdeněk Kozlíček. „Už podruhé se ukazuje, že lidem se podobné aktivity líbí.“ O tom svědčí i to, že dětem k jejich práci přinesli neznámí lidé občerstvení v podobě buchty a třešní a dokonce jim koupili pití. Kolemjdoucí byli velkou proměnou dříve neatraktivního místa pozitivně překvapeni. „ Já jsem slyšela jenom samou chválu na to, jak jsou děti šikovné a jak to místo prokouklo,“ říká další z organizátorů Pavla Srncová.

Do výtvarné soutěže, která samotnému malování předcházela, se zapojily obě soběslavské základní školy, gymnázium a škola Rolnička. Tématem soutěže byly letos živly a jejich propojení s jednotlivými tříděnými komoditami. Ze všech návrhů pak komise vybrala vítězné, které jejich autoři potom namalovali na kontejnery. Mimo odborné komise hlasovala také veřejnost, vítěze této kategorie ještě čeká ocenění.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace