banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jubilejní Lubomír Brabec

  Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

  Romantické skladby pro kytaru.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Kraj chce pomoci firmám hledat kvalitní zaměstnance

JIŽNÍ ČECHY - Kvalifikovaní zaměstnanci v regionu stále chybí. Najít je a nabídnout místním zaměstnavatelům je hlavní cíl dokumentu s názvem Jihočeský pakt zaměstnanosti. Hejtman Jiří Zimola ho včera podepsal se zástupci zaměstnavatelů, vedoucími představiteli úřadů práce a rektory místních vysokých škol. Dokument je prvním krokem k sladění nabídky a poptávky na jihočeském trhu práce.

 

 „V době nízké nezaměstnanosti a rekordního počtu volných pracovních míst je pro firmy obtížné najít dobrého, kvalifikovaného zaměstnance,“ upozornil hejtman. Strategický dokument podle něj pojmenovává slabé stránky regionu v oblasti zaměstnanosti a hledá účinné cesty k jejich řešení. Jeho cílem je zamezit odlivu mozků z regionu, uspokojit poptávku zaměstnavatelů po technických, či řemeslných oborech a podpořit zájemce o samostatné podnikání. Zároveň chce nalézt práci i lidem na trhu práce znevýhodněným, ať už jsou to čerství absolventi, maminky po mateřské, nebo lidé, kteří překročili 50 let věku.

Podepsání paktu je tak prvním krokem k zajištění dostatečné nabídky vzdělání v zaměstnanecky atraktivních oborech, účinné podpoře začínajících i stávajících podnikatelů a sladění pracovního života s rodinným. Jihočeský kraj tak nebude mít rekordní počet volných pracovních míst, jako je tomu v současné době, ale bude moci naopak nabídnout dostatek kvalifikovaných zájemců o volná pracovní místa v regionu. 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonym 

  Reagovat

   

  Prázdno, pouze volební tah.

  Vloženo 26.5.2016 22:04:40

 • Arnošt 

  Reagovat

   

  Kvalifikovaní zaměstnanci, že chybí , toho jsem si nevšiml, spíše chybí ochota pracovat za nízké mzdy. Když se uvolní místo státního úředníka tak se o uvolněné místo hlásí řada zájemců. Co však citelně chybí jsou peníze . V průměrném platu zaostáváme v kraji za Prahou o 10 000 Kč měsíčně. Děti v Praze a ve Středočeském kraji jezdí do školy zadarmo a tady to z nižších platů zaplatí rodiče. Tomu se říká pomoc rodinám s dětmi. V neposlední řadě se nedostatek peněz projevuje i ve sportu, chybí zástupci v nejvyšší soutěži a v ledním hokeji a kopané.

  Vloženo 26.5.2016 10:39:26

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Je stejnej jako Veselý v Písku, ale toho aspoň nezvolili zastupitelé v posledních volbách. Dosud se s tím nesrovnal tak jediné co svede je kritizovat dobré návrhy opozice. Veselý a Zimola nejsou pro voliče ale pro zájmy bůhvíkoho.

  Vloženo 25.5.2016 13:26:17

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Zimola je sebestředný. Nechápu, že ho někdo může volit.

  Vloženo 25.5.2016 12:51:16

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Kvalifikovaný zaměstnance? To znamená ruční operátor? A bude ho zastávat člověk z Mongolska nebo Rumunska, jak bývá zvykem?
  A lepší pracovní podmínky, vyšší platy, aby obyčejní lidi mohli lépe pracovat - to se řešit nebude?
  Hlavně, že se rozkrádají a kácejí lesy, a ne jen v oblasti Šumavy.

  Vloženo 25.5.2016 12:50:48

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace