středa 24.7 20:00 - Tábor, Stánek - Žižkovo náměstí

• Začarovaný les

středa 24.7 18:00 - Písek, Palackého sady

Loutkové představení.

Krajská liga: Písek jde do finále. Veselí nepomohly ani výborné přesilovky

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - V neděli večer hrálo Veselí po nevydařeném semifinálovém pátečním utkání v Písku o přežití. Lokomotiva však nezačala vůbec dobře. Už v 6. minutě svítilo na tabuli nepříznivých 0:3. Co však hru Lokomotivy letos zdobilo, projevilo se také v souboji s Pískem. Výborně sehrané přesilovky znamenaly stav 3:3 po dvou třetinách. „Po tom úvodu jsem čekal, že dostaneme desítku,“ ozvalo se z hloučku domácích fanoušků při diskuzi po druhé třetině. Písek bude ještě dlouho velebit 43. minutu, ve které vstřelil dva góly. Na tuhle ránu už Lokomotiva odpověď nenašla a při riskantní hře v závěru inkasovala další dva góly. Písek vyhrál ve Veselí 7:3, celou sérii 2:0 na zápasy a těší se na finále.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – IHC Písek 3:7 (2:3, 1:0, 0:4), branky a nahrávky: 9. Čáp, 14. Dušák (Chlaň, Čáp), 25. Janda (Mikeska, Čáp) – 1. Gába (Jirků), 5. Kudrna (Slavík), 6. Kudrna (Gába, Novák), 43. Ciboch (Procházka P.), 43. Jungbauer (Procházka F.), 56. Procházka P. (Duchoň, Ciboch), 59. Ciboch (Duchoň, Volf),rozhodčí Hamr, Stach – Strnad, Brůha, vyloučení 6:5, využití 3:2, 400 diváků.

Více podrobností k utkání ve středečních novinách. Zápas zhodnotili oba trenéři. Z veselské kabiny se rozpovídal Martin Janda, střelec jednoho z přesilovkových gólů domácích.