• Géniové světové hudby v klavírních proměnách

středa 20.11 19:00 - Písek, Trojice

Jiří Pazour – skladatel, koncertní klavírní improvizátor a pedagog Pražské konzervatoře.

Krajská liga: Veselí prohrálo v Táboře na nájezdy. Sudí odvolal uznaný gól

TÁBOR – Nedělní derby Veselí nad Lužnicí s béčkem Tábora v krajské lize byl jeden velký šok. Veselská Lokomotiva, která těsně dýchá na záda lídrovi soutěže z Písku, prohrávala v Táboře deset minut před koncem poslední třetiny 3:0.

Béčko Tábora sehrálo už před týdnem vyrovnaný zápas s Pískem a podlehlo mu o jediný gól, teď si na něm lámal zuby favorit z Veselí. Vyhlášení veselští střelci jako Čáp nebo Chlaň naráželi na výbornou táborskou obranu s excelentním golmanem Šelepou. I domácím střelcům se tentokrát dařilo. Skóre otevřel Prštický, ve druhé části se blýskl zásahem z pozice mezi kruhy Trieb, který prostřelil skrumáž před Studničkovou brankou při táborské přesilovce. Třetí gól přidal Ježek po bravurním sólovém úniku dokonce v táborském oslabení.
Veselí ale nastoupilo do třetího dějství odhodlaně, zatímco domácím už trochu docházely síly. Tlak Lokomotivy byl obrovský a zavánělo to gólem. A pak to šlo ráz na ráz. V 11. minutě poslední části Veselí dalo tyčku a za 20 vteřin už Čáp snížil na 3:1. Čtyři minuty před koncem přidal z přesilovky zásah od modré Chlaň a posunul hosty na 3:2. Necelé tři minuty před koncem Dušák z další přesilovky vyrovnal na 3:3. Vypukl nervák. Domácí Trieb si vysloužil desítku za řeči a časoměřiči v sérii vylučování udělali chybu a po písknutí zastavili čas pozdě. Vteřina se tedy po protestech nastavovala. A stala se osudnou.
V poslední vteřině totiž střelilo Veselí branku na 4:3. Hráči jásali, domácí protestovali, že padla už po závěrečném signálu. Na to došel k časomíře upozornit trenér áčka Tomáš Matušík, který zápasu zpoza plexiskla přihlížel. Sudí náhle změnil svůj verdikt a branku neuznal. Na veselské lavičce vypukla bouře nevole.
Oba týmy pak ještě dostaly šanci v nájezdech, kde byli šťastnější domácí, Zayml i Ježek Studničku chytře překonali, zatímco Klimeš a Čáp tváří v tvář Šelepovi neuspěli. Tábor vyhrál 4:3 na nájezdy. Co tomu kdo říkal?  To si můžete přečíst ve středu v Táborsku. Stejně jako vyhlídky obou týmů. Do play off zbývají tři kola krajské ligy.