Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

  Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

  Cestopis.

 • Loutka - Dvorní divadlo

  Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

  Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Kromě veteránů viděly Chotoviny i přehlídku dobového spodního prádla

CHOTOVINY - Václav Janecký provozuje v Chotovinách na Táborsku muzeum staré techniky. Jsou v něm k vidění nejen stará auta a motocykly, ale i zemědělské stroje a náčiní, šicí nebo psaní stroje, televize i rádia pro pamětníky anebo telefonní přístroje, u kterých se dnešní děti ptají, jak se s tím zacházelo. Třetím rokem už se také konala jízda veteránů nazvaná Chotovinské zatáčky. V chotovinských zatáčkách ostatně Muzeum Václava Janeckého najdete...

 

V sobotu 6. srpna se v Chotovinách sjelo na 120 starých aut a motocyklů, které už spadají do veteránské kategorie. Od prvního ročníku se tak počet účastníků téměř zdvojnásobil. Vydali se na závod, který měl na trase řadu záludností - jízdu zručnosti na kole, vědomostní soutěže, ale třeba i úkol namontovat svíčku na blok motoru... Závod je součástí seriálu Jihočeského poháru, takže se jeho účastníci během roku setkávají třeba v táborských Čelkovicích nebo v Křenovicích. Mezizastávka byla tentokrát v Chýnově, kde veteránští krasavci poutali na náměstí velkou pozornost.

Po návratu do Chotovin proběhlo vyhlášení výsledků a slíbené překvapení - módní přehlídka spodního prádla v retro stylu z roku 1906 a jako bonbonek navrch současné prádlo. Pak už se jedlo, pilo a muzicírovalo až do večera. Samozřejmě účastníci závodu neodolali, aby si neprohlédli i Muzeum Václava Janeckého. Můžete s námi také nakouknout. A třeba tam i zajet pro trochu nostalgie.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Dvořák 

  Reagovat

   

  Bezesporu hezká akce,ale ačkoli byla součástí Jihočeského poháru historických vozidel,dosud nebyla nikde zveřejněna výsledková listina všech účastníků.Podle pravidel JPHV má být zveřejněna maximálně do týdne po akci.Dnes jsou tomu už dva týdny.

  Vloženo 20.8.2016 16:48:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace