Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Lipno dětem aneb Den s integrovaným záchranným systémem

LIPNO NAD VLTAVOU – V sobotu 7. září bude Lipno nad Vltavou patřit dětem a dospělým, kteří se zajímají o práci hasičů, policistů, zdravotníků a dalších záchranářů. Organizátoři přichystali zábavný dětský den Lipno dětem aneb Den s integrovaným záchranným systémem, který měl být již uspořádán na začátku června. Vzhledem k povodni, která zasáhla Českou republiku, byla červnová akce zrušena a jako náhradní termín byl zvolen právě první zářijový víkend.

V prostoru u Stezky korunami stromů i na centrálním parkovišti Aktive Park Lipno se návštěvníci budou moci od 10 do 16 hodin podívat na výjezdovou techniku Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, Policie Jihočeského kraje, Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, Vodní záchranné služby, Horské služby a Národního parku Šumava. Profesionální záchranáři předvedou ukázky své činnosti, vybavení, výstroj a výzbroj. K vidění bude slaňování ze Stezky korunami stromů, vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel či záchrana zraněného ze Stezky korunami stromů pomocí vrtulníku.

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje se bude prezentovat současně na dvou místech – na dolním centrálním parkovišti u lanovky a také v horní části areálu pod Stezkou korunami stromů.

Jednotlivé záchranné složky pro děti připravily stanoviště, kde mohou sbírat do účastnické karty razítka. Pokud získají předepsaný počet razítek za splněné úkoly, získají na pokladně na Stezce korunami stromů vstup na stezku a tobogán zdarma. Navíc se budou účastnické karty losovat o jízdu obojživelným speciálem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace