Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kreativní dílnička

    pondělí 18.11 18:00 až 21:00 - DDM Netolice

    Kreativní dílnička při které si můžete snadno a jednoduše vyrobit penál, kosmetickou tašku nebo nákupní tašku. Dílnička je vhodná i pro začátečníky.

  • Postavme se na své nohy

    pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

    Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

Zobrazit všechny události
 

Májová mláďata z táborské zoo mají jména. Rozhodlo se o nich na facebooku

 Autor: Zoo Tábor

    Autor: Zoo Tábor

TÁBOR – Mláďata z větrovské zoologické zahrady, která se narodila na začátku května, mají už svá jména. Rozhodlo o nich hlasování na facebooku. Jména se volila pro tři samečky a jednu samičku vlka arktického, dva kluky a dvě holčičky nosála červeného a hříběcí slečnu shetlandského pony.

 

Na začátku milovníci zvířat navrhli 319 jmen, do užšího výběru jich pak postoupilo 52. Hlasovat se pro ně mohlo do půlnoci 18. června.

Jak uvedl tiskový mluvčí zoo Jiří Štefek, hlasování se celkem zúčastnilo 919 lidí. „Autoři vítězných jmen budou pozváni na křest mláďat, který se uskuteční při slavnostním znovuotevření zoo v úterý 30. června, a budou se moci se zvířetem vyfotit,“ doplnil Jiří Štefek.

A jak se budou zvířata jmenovat? Vlci ponesou jména Bard, Argo, Matěj a Akira. Nosálové jsou Tedík, Čenda, Agáta a Kiki. Shetlandský pony se jmenuje Babetka.

„Potěšilo nás, jak velký zájem vzbudila soutěž o jména pro naše nové přírůstky. Za pár dní si je už bude moci prohlédnout i veřejnost. V úterý 30. června znovu otevíráme brány a vstupné první otevírací den bude zdarma,“ řekl ředitel Zoologické zahrady Tábor Evžen Korec.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace