Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Zpívání koled

    neděle 15.12 18:00 - Zvíkovské Podhradí, Kaplička

  • Vánoční koncert v kostele

    neděle 15.12 14:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Mažice se oblékly do slavnostního a svým rodákům servírovaly významné novinky

MAŽICE – Tradiční uvítání chlebem a solí, nevyčerpatelné vzpomínky i vydatná porce slavnostních okamžiků – takový byl sobotní den v Mažicích, které po pěti letech znovu vítaly své rodáky a přátele, aby společně oslavily 665 let od vzniku obce. Jedna z nejmalebnějších vísek na Táborsku Jihočeského kraje se rozhodně měla čím pochlubit a do svátečního programu zařadila hned několik milníků, které budou mít v obecní kronice velice významné místo. Po přivítání rodáků a dopolední mši svaté přivedli četníci v dobových uniformách starostu obce Jana Kubíčka a donutili ho ke slavnostnímu proslovu. Následovala společná fotografie na hrázi rybníka a poté už se současní i bývalí obyvatelé Mažic zformovali k průvodu obcí, který je vedl hned k několika slavnostním ceremoniálům.

Čím vším Mažičtí své rodáky i hosty olav překvapili? Jak vnímají současný rozmach obce její dnes již bývalí obyvatelé? Na tyto otázky odpoví středeční Táborsko a částečně také přiložená bohatá fotogalerie.     

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace