Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Příběh projektu - kasárna

  Úterý 22.10 17:30 - Písek, Knihovna

  Beseda s architektem.

 • České tajemno

  Úterý 22.10 19:00 - Strakonice, Rytířský sál

  Nejtajemnější domácí záhady.

Zobrazit všechny události
 

Město Tábor vyzývá: Pojďme společně oslavit 17. listopad na promenádě

TÁBOR – Autentickou připomínku 30. výročí sametové revoluce chystá v neděli 17. listopadu 2019 od 15 do 20 hodin město Tábor. Principem je, aby se do ní aktivně zapojil každý obyvatel města, který má zájem. Radnici záleží na tom, aby se tento den stal svátkem pro každého Táboráka. Celý program v duchu pouliční slavnosti ponese název Táborské Korzo Národní. Odehraje se v prostoru od nádraží přes ulici 9. května, Křižíkovo náměstí, ulice Palackého Pražská až na Žižkovo náměstí.


Vedení města přivítá otevření místních kaváren, restaurací a obchůdků, kde se lidé setkají a mohou diskutovat o třiceti letech svobody. Podniky, které se přihlásí na odboru kultury a cestovního ruchu, organizátoři jednotně označí plakátem ve stylu trikolóry. Obchody či kavárny se mohou přihlásit se na telefonu: 381 486 303 nebo na e-mailu: jana.novakova@mutabor.cz.

Otevřená promenáda

Podrobnosti sdělil starosta Štěpán Pavlík: „Chceme se pokusit vytvořit živou připomínku událostí listopadu 1989 formou otevřené promenády, která začne ve 13 hodin a potrvá po celé nedělní odpoledne na hlavní trase od vlakového nádraží na Žižkovo náměstí. Nabízíme připojit se ke společnému programu drobnými hudebními vystoupeními, výstavami nebo vzpomínkovým vyprávěním a pozvat tak kolemjdoucí na svůj vlastní program, svou vlastní vzpomínku na 17. listopad 89. Může to probíhat uvnitř v provozovnách nebo venku ve veřejném prostoru. Zájemcům nabízíme místo na společném plakátě a drobný finanční příspěvek třeba na techniku," uvedl Štěpán Pavlík.

Přihlášky zájemců město přijímá na uvedených kontaktech do 31. října.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ano výborný nápad, tato oslava demokracie. Hlavně aby se tato oslava nezvrhla v defilé exhibicionistů z Miliónu chvilek proti demokraticky zvolenému prezidentovi a jím jmenovanému premiérovi, který vyšel rovněž ze svobodných demokratických voleb....

  Vloženo 9.10.2019 14:41:18

  • Karel 

   Reagovat

    

   Ty máš starosti :-)

   Vloženo 9.10.2019 18:27:43

 • NetC@fe Erbenova 572 

  Reagovat

   

  Výborný nápad.....

  Vloženo 9.10.2019 11:32:26

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace