banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Městské muzeum v Blatné provoněla výstava růží

Výstava růží v Blatné. , Autor: Centrum kultury a vzdělávání Blatná

Výstava růží v Blatné.     Autor: Centrum kultury a vzdělávání Blatná

BLATNÁ - Výstavu k 125. výročí narození Jana Böhma, věhlasného šlechtitele růží, hostí Městské muzeum v Blatné. Od 13. srpna do 15. září zde na jednom místě naleznete odrůdy, které v minulosti sbíraly ocenění na výstavách po celém světě.

Prostřednictvím této výstavy můžete nahlédnout do zlatých časů pěstitelství růží v tomto regionu, a to do období mezi světovými válkami, kdy se do tehdy přibližně třítisícové Blatné při příležitosti výstav Böhmových růží pravidelně sjíždělo až třicet tisíc návštěvníků. Výstava tak připomíná šlechtitele, který díky své píli, pečlivosti, houževnatosti a obchodnímu talentu vybudoval prosperující firmu, která proslavila Blatnou daleko za hranicemi tehdejšího Československa.

V blatenském muzeu je možné vidět nejen ocenění Böhmových růží, původní plakáty k výstavám a nářadí používané v době 1. republiky při pěstování růží, ale především jsou zde k vidění různé odrůdy růží, které Jan Böhm vypěstoval. Připravena je také malá tvůrčí dílna, v rámci které si návštěvníci mohou „vypěstovat“ vlastní růži z papíru, a tematická soutěž pro pozorné návštěvníky. Vylosovaní výherci obdrží jednu z Böhmových růží.

Součástí této výstavy je i přednáška předního odborníka nejen v oboru růžařství, pracovníka Výzkumného ústavu pro krajinu a okrasné zahradnictví v Průhonicích u Prahy, RNDr. Jiřího Žlebčíka.  Přednáška s názvem "Pěstujeme růže" proběhne ve středu 21. srpna od 16:00 do 17:40 v Městském muzeu Blatná.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace