• Čtenářský klub

Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Milevsko v generálce propadlo a podlehlo Dražicím

MILEVSKO – Fotbalisté FC ZVVZ Milevsko odehráli v neděli proti Dražicím své poslední utkání v rámci letní přípravy. Ta se vyvíjela velmi slibně, ale poslední dva zápasy už vzduchotechnikům nevyšly. Po středeční remíze 1:1 s Táborskem U19 v neděli dokonce podlehli Dražicím 0:1. O výhře hostí rozhodl už v první půli Dominik Smutný, který ve 31. minutě potrestal milevskou ztrátu balonu na polovině hřiště a následný nesoulad v defenzivě – 0:1. Jistebnického gólmana ve službách Dražic Michala Baku domácí za celý zápas nepřekonali, a tak se s přípravou rozloučili porážkou. Vzduchotechnici musí doufat, že se splní nepsané pravidlo, že po nepovedené generálce následuje úspěšný start do soutěže.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Dražice 0:1 (0:1). Branka: Smutný. Rozhodčí: Kotalík. Přihlíželo 30 diváků.

Více zajímavostí z utkání i ohlasy přineseme ve středečních novinách. Zápas i celou přípravu zhodnotí milevský trenér Pavel Janouch a zkušený univerzál František Koutník.