banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bomberos

  Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

  Hasičská groteska.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Ministr vidí jihočeské nemocnice jako vzor. Navštívil i třeboňské lázně

Ministr zdravotnictví navštívil jihočeské nemocnice. , Autor: Jihočeský krajský úřad

Ministr zdravotnictví navštívil jihočeské nemocnice.     Autor: Jihočeský krajský úřad

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeský kraj řídí velmi dobře všechny své nemocnice a může být v tomto směru vzorem pro další regiony v republice. To jsou slova ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, který minulý týden zavítal do jižních Čech.

 

Ve čtvrtek 26. února navštívil spolu s hejtmanem Jiřím Zimolou českobudějovickou a jindřichohradeckou nemocnici, centrální základnu Záchranné zdravotnické služby Jihočeského kraje v Českých Budějovicích a lázně v Třeboni.

Podle ministra nemocnice mají jasnou strategii a kvalitní zaměstnance, s nimiž všechno stojí a padá. „Nemocnice mohou mít špičkové přístroje a nejmodernější vybavení, pokud ale nemají také dobré lékaře, dobré sestry a další personál, tak nezmohou nic,“ dodal. Dále uvedl, že nemocnice v Českých Budějovicích patří jednoznačně mezi nejšpičkovější zdravotnická zařízení a svou úrovní se zcela určitě vyrovná i nejlepším fakultním nemocnicím. Podotkl, že ji zná nejen jako lékař a ministr, ale také jako pacient. „V nedalekých Novosedlech nad Nežárkou mám chalupu a mohu tak být klidný, že pokud se stane něco mně, nebo mé rodině, bude o nás v této nemocnici vždy dobře postaráno,“ poznamenal.

V posledních sedmi letech jihočeské nemocnice investovaly do své modernizace celkem více než 4,2 miliardy korun. Zhruba polovina investic směřovala do stavebních akcí, druhá polovina na nákup nového přístrojového vybavení a lékařských technologií.

Jednání s ministrem se účastnili také ředitelé všech osmi jihočeských nemocnic a primáři některých oddělení českobudějovické nemocnice. Hovořilo se například o úhradové vyhlášce, připravovaném zákoně o takzvaných neziskových nemocnicích nebo odměňování za přesčasovou práci.

Ministr Němeček navštívil také třeboňské lázně. „ Společné jednání se týkalo současné situace v českém lázeňství po krizi v roce 2013, regulačních poplatků a dále otázky příspěvkové lázeňské léčby. Mluvilo se také o novele zákona týkající se veřejného zdravotního pojištění, která vstoupila v platnost letos 6. ledna. Podle tohoto ustanovení musí být lázeňská léčebně rehabilitační péče poskytována výhradně jako následná lůžková péče ve zdravotnických zařízeních, která se nacházejí v místě výskytu přírodního léčivého zdroje. I klient příspěvkové lázeňské léčby tak musí mít zajištěné ubytování ve zdravotnickém zařízení nebo v zařízení, které je součástí akreditace poskytovatele zdravotní péče. A to i přes to, že si jak ubytování, tak stravování hradí z vlastních prostředků,“ sdělila tisková mluvčí Třeboně Jitka Bednářová. Lázně Aurora letos oslaví čtyřicet let od svého založení.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • l 

  Reagovat

   

  v čb nemocnici byl nebo ještě je Ing. Švejda - nechvalně proslulý svým spravováním cizích peněz v píseckém AGPI.jeho starší dcera je proslulá v jiném smyslu

  Vloženo 3.3.2015 14:59:43

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace