Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

  Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Divadelní komedie.

 • Život na jihočeském venkově v 19. století

  Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

  Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Na Pražském sídlišti v Táboře došla lidem s havrany trpělivost

AKTUALIZOVÁNO - 6.5.2015 22:01

TÁBOR - S jarem se v Táboře rozpoutala vlna nevole se soužitím s havrany ve městě. Před několika týdny se ozvali lidé z centra města a upozornili na to, že v parku u nádraží se nedají používat pokálené lavičky a že znečištěné chodníky mohou být i zdrojem chorob při dětských hrách. V parku si havrani vystavěli desítky hnízd. Nato zareagovali lidé z Pražského sídliště, kde se velká komunita havranů také usídlila. Tam si obyvatelé stěžují na permanentní hluk, i přímo v sídlišti je slyšet střelbu, kterou se lidé snaží ptáky vyplašit, aby přeletěli jinam. Třeba proto, že se nevyspí po noční. Rekonstruovaná parkovací místa pod stromy jsou nepoužitelná, pokud někdo nechce jezdit neustále do myčky.

 

Táborská místostarostka Kateřina Bláhová (Tábor 2020) v rozhovoru pro Týdeník Táborsko uvedla, že soužití lidí s havrany ve městě očividně nefunguje a přislíbila hledat řešení. Vzápětí ale reagoval článkem vedoucí odboru životního prostředí městského úřadu Jan Fišer a zopakoval starou písničku, kterou už obyvatelé města znají - že se údajně nic dělat nedá. Havran polní je zákonem chráněný. 

S tím se lidé nehodlají smířit. Přejí si najít způsob, jak vytěsnit havrana z města do přírody. Na Pražském sídlišti začali sbírat podpisy pod petici, kterou žádají, aby město zabránilo hnízdění havranů v této části města. Jedno z podpisových míst je například v drogerii Teta vedle potravin Albert. 

 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Pražské sídliště 

  Reagovat

   

  Kde je petice k dispozici?

  Vloženo 15.5.2015 19:58:27

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Hnízda nad lavičkami a chodníky jsou k vzteku, ale díky havranům, že "zrušili" alespoň částečně parkoviště před školou. Divím se, že tam ještě nesrazili žádné dítě-na přechod není přes parkující auta vidět, někteří řidiči parkují ráno přímo na přechodu a ty, odjíždějící od školy ani nenapadne u dalšího přechodu zpomalit. Alespoň jsou teď přechody většinu dne trochu přehlednější

  Vloženo 7.5.2015 11:54:37

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  já bych vše vybetonoval

  Vloženo 7.5.2015 11:18:34

 • Xapatan 

  Reagovat

   

  Známe to už z pohádek a hororů, kde se stahují havrani. Možná by to chtělo začít na Městě s tím: "... vytěsnit havrana z města do přírody".

  Vloženo 7.5.2015 10:39:54

 • Vaclav Klecanda 

  Reagovat

   

  Idealni strategie je IMHO spojit oboje dohromady:
  - prorezat (snizit korunu)
  - postupne prokacet, ale s kazdym pokacenym, ale vysadit novy
  Ale nebudeme preci radit "odbornikum" na odboru zivotniho prostredi, ne? :)

  Vloženo 7.5.2015 10:14:45

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace