Kdy a kam

  • Jóga

    pondělí 25.3 14:30 - Písek, KD

  • Koncert pěveckých sborů ~ ZUŠ Otakara Ševčíka

    pondělí 25.3 17:30 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na soběslavském letišti burácely motory motocyklů JAWA 50

Off-road fichtel day s vůní benzínu , Autor: Eva Výborná Jižní Čechy Teď

Off-road fichtel day s vůní benzínu     Autor: Eva Výborná Jižní Čechy Teď

SOBĚSLAV – V sobotu 12. ledna si na soběslavském letišti dali dostaveníčko milovníci motocyklů tzv. padesátek. Konal se již 19. ročník Off-road fichtel day, který pořádá každoročně od roku 2001 Automotoklub Soběslav, jeho sekce 1. motocyklová, ve spolupráci s Veteran Car Clubem Soběslav. Ředitel závodu Petr Sluka ze sekce 1. motocyklová AMK Soběslav uvedl: „Jedná se o vytrvalostní terénní závod na 60 minut, který se jede na letišti a na cvičišti automotoklubu na trati dlouhé přes 700 metrů.“ Závod se vždy jede za každého počasí, a tak mnohdy připraví závodníkům různé záludnosti. Závodníci střídali rozbahněný terén na letištní louce s asfaltovým povrchem cvičiště autoklubu.

Loni závod přilákal přes stovku účastníků, letos se číslo zastavilo kolem 110 závodníků. Samotné závody odvážlivci rozjeli v sobotu po poledni, v půl jedné odstartovali do finálového závodu Klasik a finále závodu Sport pořadatelé odmávli ve 13. 45 hodin. Petr Sluka vysvětlil rozdíly obou kategorií: „Kategorie Klasik se mohli zúčastnit závodníci se stroji, které měly pouze nepatrné úpravy, v kategorii Sport povolujeme motocykly i s výraznějšími změnami na motoru, případně tlumičích."
Podél trati za bezpečnostní páskou postávali fandící diváci. K dobré náladě přispělo i zajištěné občerstvení na ploše autoklubu. V nabídce stánků bylo něco pro zahřátí i na zub. Večer pokračovalo setkání milovníků motosportu v hospůdce v Klenovicích.
Výsledky a rozhovory s vítězi přinese středeční Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace