banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Znouzecnost u Stánku!

  středa 24.7 20:00 - Tábor, Stánek - Žižkovo náměstí

  Koncert.

 • Začarovaný les

  středa 24.7 18:00 - Písek, Palackého sady

  Loutkové představení.

Zobrazit všechny události
 

Na táborské Komoře se bojovalo o krajské tituly v přespolním běhu

Zprava vítěz juniorské kategorie Patrik Bouška s vítězem dorostenecké kategorie Jakubem Budilem a druhým juniorem Ondřejem Kohoutem.  , Autor: Josef Fuka

Zprava vítěz juniorské kategorie Patrik Bouška s vítězem dorostenecké kategorie Jakubem Budilem a druhým juniorem Ondřejem Kohoutem.     Autor: Josef Fuka

TÁBOR - Sportovní areál Komora v Táboře hostil v sobotu 23. března krajský přebor JČ KAS v přespolním běhu pro rok 2019. Závodilo se za krásného počasí, na slunci teplota stoupala až k 25 stupňům.

Z pověření Jč KAS tento přebor výtečně technicky zajistil domácí atletický oddíl TJ Vodní stavby Tábor. V množství startujících se objevili na startu i dva chyšečtí junioři Patrik Bouška a Ondřej Kohout. Oba startovali v kategorii juniorů na 6 000 m, která se běžela společně s kategorií mužů. Oba vytrvalci z Čertovy hrbatiny se ihned po startu usadili na špici juniorů a svým soupeřům nedali žádnou šanci. Zprvu udával tempo Kohout a za ním běžel Bouška. V dalším průběhu závodu se střídali na čele a neustále se vzdalovali ostatním juniorům. Běželo se šest kilometrových okruhů na velmi kvalitním terénu. Po polovině se do čela propracoval Bouška a začal se svému oddílovému kolegovi vzdalovat. Do cíle šestikilometrového závodu tak doběhl jako první Patrik Bouška a časem 22:08 min. vybojoval krajský přebornický titul, získal zlatou medaili a diplom. Jako druhý byl v cíli další chyšecký vytrvalec Ondřej Kohout a časem 22:57 min. vybojoval stříbrnou medaili. Až pět minut za vítězným Bouškou doběhl v cíli třetí Ladislav Stejskal z SK Čtyři Dvory České Budějovice v čase 27:27 min. Převaha chlapců z Čertovy hrbatiny tak byla zřejmá a jejich vítězství zasloužené.


Junioři - 6 000 m - 1. Patrik Bouška (TJ Chyšky) 22:08 min., 2. Ondřej Kohout (TJ Chyšky) 22:57 min., 3. Ladislav Stejskal (SK Čtyři Dvory České Budějovice) 27:27 min.
Dorostenci - 4 000 m - 1. Jakub Budil (Atletika Písek) 13:53 min., 2. Šimon Řehula (Sokol ČB) 14:06 min., 3. Petr Lukš (Sokol ČB) 14:15 min.

Po závodě Bouška zářil radostí: "Běželo se mi dnes velmi dobře, žádné problémy na trati nebyly, dýchalo se mi skvěle, nohy nebolely. Jsem velmi spokojený."

Průběhem závodu byl naopak zklamán Ondřej Kohout, který ale projevil velkou vůli. V cíli řekl: "Chtěl jsem to zabalit, špatně se mi dýchalo, ale překonal jsem krizi a doběhl jsem."

Vytrvalci na stupních vítězů přebrali medaile z rukou předsedy Jč KAS Pavla Nováka.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace