Kdy a kam

 • Naše třída

  Úterý 22.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

  Emocionální drama.

 • Maškarní ples

  Úterý 22.1 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

  Projekce opery.

Zobrazit všechny události
 

Na táborském sídlišti Nad Lužnicí řádil zloděj – vykrádal a ničil auta ve velkém

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

TÁBOR – Hned deset aut vykradl nebo poničil na táborském sídlišti Nad Lužnicí zatím neznámý zloděj a vandal. Ve velkém tu řádil v prvním lednovém týdnu a policie informace o případu zveřejnila dnes s žádostí o pomoc a svědectví od veřejnosti. Podobných případů se přitom v Táboře a okolí odehrálo v posledních týdnech více.

 

„Pachatel tentokráte v ulicích Sofijské, Bukurešťské a Havanské na táborském sídlišti Nad Lužnicí poškodil či vykradl na deset osobních či dodávkových automobilů a jeden obytný přívěs. Po rozbití oken vozů prohledal vnitřní prostory. Ze tří z nich pak odcizil brýle, krabičky cigaret, box s nářadím a aku vrtačku značky Makita. Vlastní krádeží a především pak poškozením vozů vznikla škoda ve výši 66 250 korun," řekl táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek s tím, že případní svědci mohou volat na 974 238 700.

Podobný případ se odehrál v Táboře i 4. ledna, kdy se také neznámý zloděj vloupal do dvou nákladních aut a jednoho karavanu zaparkovaných na odstavné ploše areálu v objektu číslo popisné 245 v Družstevní ulici v Táboře – Čekanicích. Tady sebral například i neopren a napáchal škodu zhruba třicet tisíc korun. Před koncem minulého roku pak také mladý vandal v Sezimově Ústí poškodil šest aut a byl dopaden krátce po činu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace