Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

    Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

    O legendárním šumavském převaděči.

  • Kavárnička

    Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

Na začátek blešího trhu v Táboře už čekala fronta

Je libo pravé retro hořčicové skleničky? , Autor: L. Kolářová

Je libo pravé retro hořčicové skleničky?     Autor: L. Kolářová

TÁBOR - Podzimní bleší trh ve prospěch Domácího hospice Jordán v Táboře tentokrát našel azyl v budově Gymnázia Pierra de Coubertina. Pro pořadatelky z hospice, kterým dnes pomáhalo na 40 dobrovolnic, je zázemí gymnázia velmi vítané. I na Střelnici, kde se trhy konaly doposud, měl hospic prostory zdarma, ale zejména při podzimním trhu se s přípravou a následným úklidem musely organizátorky přizpůsobit ostatním akcím jako například plesům a tanečním, které se na Střelnici konají.

 

"Bylo úžasné, že tady jsme věci mohly ve čtyřech vypsaných termínech i rovnou vybírat a shromažďovat a navíc nám včera studenti gymnázia velmi pomohli s tříděním," zmínila Věra Šimková z hospice.

Výtěžek blešího trhu bude podle všeho pro hospic zajímavý, už ráno před otevřením stála venku fronta lidí, dychtivých prohlédnout si nabídku a něco zajímavého si odnést.

Nejvíc na odbyt šly hračky, knížky a kuchyňské potřeby. Tak třeba u dobrovolnice Petry Bočkové se prodal odšťavňovač nebo ještě originál nerozbalený dětský bazén, obojí po dvou stovkách. Udala se i žehlička, rádia, lyžařské boty nebo brusle, neustále plno bylo u nabídky bižuterie i knížek. Ceny si určovali sami zákazníci a většinou byli dost štědří. 

S výjimkou oblečení a bot, které by se v tomto množství nevešly, se zbylé zajímavé věci převezou po skončení trhu do Dobročinného obchůdku v Obchodním domě Dvořák, kde ještě bude probíhat doprodej. 

Bleší trh totiž úderem dnešního poledne skončil a příště bude zase na jaře. Výtěžek blešího trhu je určen na provoz Domácího hospice Jordán. Ten pomáhá rodinám nevyléčitelně nemocných pacientů, kteří si přejí dožít své poslední dny v kruhu rodiny. O výtěžku po spočítání bude informovat Týdeník Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace