Kdy a kam

 • ZUŠ vystoupení žáků tanečního a dramatického oboru

  Úterý 11.12 18:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Vystoupení žáků tanečního a dramatického oboru.

 • Pusťte Donnu k maturitě

  Úterý 11.12 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

  Nekompromisní ponor do devadesátek, do období, kdy všechny otázky dokázalo zodpovědět Bravíčko.

Zobrazit všechny události
 

Navštivte největší mineralogickou burzu na jihu Čech v sobotu v Písku

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PÍSEK - Drahé kameny, minerály, fosilie, šperky, netradiční vánoční dárky – to vše bude k dostání na burze pořádané Prácheňským muzeem v Písku. Již 23. ročník Burzy minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií letos připadl na sobotu 8. prosince a koná se v prostorách haly Elim na Výstavišti, kde je možné pohodlně a zdarma zaparkovat. V čase od devíti do čtrnácti hodin lze prohlížet či nakupovat, počet vystavovatelů se blíží číslu osmdesát.

 

Z kapacitních důvodů jich ani nemůže být víc, ačkoliv by další rádi dorazili. Mezi vystavujícími jsou zastoupeny jak specializované firmy, které se zabývají zpracováním a prodejem minerálů a drahých kamenů, tak amatérští sběratelé nerostů. „Na místě bude velký výběr sbírkových i ozdobných ukázek minerálů a fosilií, surové i broušené drahé kameny, chybět nebude odborná literatura či šperky nebo nejrůznější dekorační předměty ze jmenovaných přírodnin," zve k návštěvě geolog Prácheňského muzea a organizátor akce Jaroslav Cícha.

Jedná se o největší mineralogickou burzu na jihu Čech, která je již léta vyhlášená, každý rok ji navštíví necelá tisícovka lidí. Do roku 2014 se konala přímo v prostorách pořádajícího píseckého muzea, ale z důvodu nárůstu vystavovatelů musela být přesunuta do náhradních prostor, tedy do velkokapacitní haly Elim na Výstavišti. Vstupné činí pro dospělého 20 korun, pro dítě 10 korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace