Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Nejlepší voda na koupání je podle hygieniků v Horní Plané

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Kvalita vody na jihočeských koupalištích se v posledním týdnu mírně zlepšila. Nejlepší stav vykazuje pláž u lipenské přehrady v Horní Plané na Českokrumlovsku.

Ještě minulý týden byla situace v Horní Plané naprosto odlišná a hygienici uváděli, že zde voda  ke koupání vhodná není. V té době se v nádrži vyskytovala např. sinice, kterou nyní hygienici při rozborech neobjevili. Na další lipenské pláži - v Černé v Pošumaví má voda mírně zhoršenou kvalitu a lidé se musí připravit na to, že se na hladině drží květ.

Situace na ostatních místech v regionu je však horší. Zhoršenou kvalitu vody vykazuje Radava na orlické nádrži, Staňkovský rybník a pláž v Lipně nad Vltavou. Hygienici pak nedoporučují koupání na Orlické přehradě v Podolsku a Vojníkově a také v rybníku Hejtman. V těchto místech je kvalita vody špatná a ve vodě se nachází i sinice.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace