Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Soukromé rozhovory

    pondělí 11.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

  • Výroční koncert bývalých absolventů ZUŠ

    pondělí 11.11 18:00 - Strakonice, Sál MěKS

Zobrazit všechny události
 

Některá přírodní koupaliště ani na začátku sezony vhodná ke koupání nejsou

Ilustrační foto

Ilustrační foto

JIŽNÍ ČECHY – Počasí se sice letně netváří, leckdo se ale i přesto rád smočí v osvěžující vodě. Předpověď pro nadcházející týden je celkem příznivá. Některá přírodní koupaliště však hygienici nedoporučují. Koupání v nich je kvůli možným zdravotním komplikacím rizikové.

 

Hygienici pravidelně kontrolují, v jakém stavu voda v přírodních koupalištích je. Při posledním měření zjistili, že na Orlíku ve Vojníkově a ve Staňkovském rybníku na Jindřichohradecku voda ke koupání vhodná není.

„Na Orlíku je podle aktuálního rozboru mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů. Ve vodě je zvýšený výskyt indikátorů fekálního znečištění intestinální enterokoky a E.coli a jsou překročeny limitní hodnoty ukazatelů chlorofyl-a a průhlednost. S ohledem na vyhodnocení mikrobiologických ukazatelů za uplynulé koupací sezóny je voda souhrnně hodnocená jako nevhodná ke koupání, to znamená voda, která neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko. Koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince, tedy děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií nebo lidi s oslabeným imunitním systémem,“ sdělili na krajské hygienické stanici. Také po vykoupání ve Staňkovském rybníku můžou lidé trpět zdravotními problémy, a to s ohledem na vyhodnocení mikrobiologických ukazatelů za uplynulé koupací sezóny.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace