Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Začarovaný les

  pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

  Loutková pohádka.

 • Kašpárek a prasátko

  pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

  Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Noční manévry u Alberta v Táboře. Uspávali tam divokého psa

 Autor: Foto archiv Městské policie Tábor

    Autor: Foto archiv Městské policie Tábor

TÁBOR - I v Táboře měli v uplynulém týdnu dramatickou psí událost. Ve středu v půl druhé ráno se na městskou policii se žádostí o pomoc obrátil řidič zásobující obchodní dům Albert v Chýnovské ulici. Na jeho automobil skákal agresivní německý ovčák a bránil mu z auta vystoupit.


Hlídka strážníků - odchytářů při spatření psa usoudila, že pravděpodobně patří místnímu bezdomovci. Toho však v okolí nenalezla, a proto vzhledem k agresivitě psa rozhodla o jeho uspání sedativy. Pes však návnadu s látkou pozřel zřejmě jen částečně a odchyt se strážníkům nezdařil. Ovčák na strážníky zaútočil a ti museli jeho útok odrazit a odchytovou tyčí ho zahnat. Poté byli nuceni vyčkat do doby zklidnění zvířete, proto zabezpečili lokalitu proti vstupu osob.

Na místo byl povolán veterinární lékař, který psa za pomoci narkotizační pušky uspal. Poté již mohl být bezpečně převezen a umístěn v psím útulku ve Vápenné strouze. Jeho majitel, pokud bude zjištěn, se bude zpovídat z přestupku u správního orgánu.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Útulek Tábor 

  Reagovat

   

  Pejska si za přítomnosti Městské Policie Tábor vyzvedl původní majitel, je tedy zpět doma. Řešení úniku tak nebezpečného psa a škod, které napáchal se ujal kompetentní orgán.

  Vloženo 24.3.2019 22:58:59

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace