Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Soutěže (1)

O porážce s lídrem z Boleslavi rozhodla až třetí třetina

Boj táborského extraligového dorostu k dalšímu skolení lídra nevedl. Po zdolání Havlíčkova Brodu tentokrát 3:6 podlehl. Body odvezla Mladá Boleslav. , Autor: Josef Janda

Boj táborského extraligového dorostu k dalšímu skolení lídra nevedl. Po zdolání Havlíčkova Brodu tentokrát 3:6 podlehl. Body odvezla Mladá Boleslav.     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Ve čtvrtek večer se utkali táborští mladší dorostenci v nadstavbové skupině D s novým lídrem extraligy z Mladé Boleslavi. Kohouti přežili první třetinu pouze s jedním inkasovaným gólem a ve druhé ukázali svou sílu. Hned v úvodu srovnali a Adam Eremiáš poslal Táborské z trestného střílení dokonce do vedení. Zkušený soupeř však do přestávky ještě dotáhl a v poslední třetině ukázal své kvality.

Čtyři puky v Korytarově síti znamenaly nakonec porážku 3:6. Během nadstavbového prodloužení branka nepadla, tudíž o dalším bodu rozhodly nájezdy. V nich byli lepší také hosté z Mladé Boleslavi, kteří slavili po pěti sériích. Domácímu týmu chyběl kapitán Jan Nevšímal, který zkusil nastoupit i s nataženým svalem. Po dvou střídáních však musel z duelu odstoupit.

HC Tábor – BK Mladá Boleslav 3:6 (0:1, 2:1, 1:4 – N0:0 – 0:1), branky a nahrávky: 21. Kundrát (Cháb, Eremiáš), 34. Eremiáš (TS), 55. Kundrát (Eremiáš, Janda) – 10. Haas (Moravec), 36. Plíšek (Haas, Rajgl), 43. Haas (Plíšek), 44. Ďuráč (Sommer), 50. Rajgl (Gardoň, Haas), 56. Ďuráč (Hrouda), rozhodující nájezd Hruška, rozhodčí Pastier – Karda, Horažďovský, vyloučení 10:5, využití 1:2, 150 diváků.

HC Tábor: Korytar – Adam Kofroň I., Šťastný, Janda, Eremiáš, Blengino, Mareš, Nevšímal, Bašta, Cháb, Polák, Matašovský, Suchan, Koreš, Vaněk, Vylít, Kundrát, Adam Kofroň II.

BK Mladá Boleslav: Stuchlík – Sommer, Křepelka, Rajgl, Moravec, Hrouda, Šercl, Urban, Sluka, Kredl, Plíšek, Gardoň, Pavlík, Ďuráč, Hruška, Haas.

Ve středečním Týdeníku Táborsko zhodnotí duel trenér Tábora Tomáš Matušík. Kterou pasáž utkání považuje za nejpovedenější? Čí výkon se mu obzvlášť líbil?

Útočník Tábora Martin Kundrát připomene své branky, ale také šance, které nevyužil. Několikrát jel v utkání na gólmana Boleslavi sám. Co nakonec zvolil při samostatných nájezdech v nadstavbě utkání?