Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trash Nightmare festival - Vol. 7

    sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Hudební festival.

  • Barbora Poláková - Tour 2019

    sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

O zámeckém rybníce a vodě v krajině budou v sobotu večer přednášet na Červené Lhotě

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

ČERVENÁ LHOTA - Každoroční Hradozámecká noc se uskuteční v sobotu 31. srpna. Letošní téma je zaměřené na zámecký rybník a vodu v krajině. Na návštěvníky čeká bohatý program, jak pro děti, tak pro dospělé. Pro děti jsou nachystané od 18 hodin vodní výtvarné dílny. Při nich si budou moci vyzkoušet ruční práce spojené s vodou. V hlavní části programu od 20 hodin čekají na zájemce dvě přednášky.

 

Tématem první s názvem Co vydalo rybniční dno budou nálezy a objevy, na které se přišlo při letošním odbahňování zámeckého rybníku.

Druhá přednáška se jmenuje Je libo vodu v krajině? Věnuje se fenoménu nedostatku vody v krajině a možným způsobům řešení této situace.

Dalším bodem programu je od 21 hodin vzpomínkový koncert na Karla Ditterse, hudebního skladatele, který závěr svého života strávil na panství Červená Lhota.

Chybět nebude ani netradiční a návštěvníky velmi oblíbená volná prohlídka historických interiérů prvního patra bez průvodce, která je zpoplatněna 120 korunami pro dospělé a 80 korunami za snížené vstupné. Možnost volné prohlídky bude od 21 do 23 hodin.

Od 23 hodin se mohou zájemci zúčastnit soutěže. Je vhodná pro osoby starší 18 let.

Program na zámku bude zvolna ukončen kolem půlnoci na zámeckém nádvoří.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace