Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Čtvrtek 4.4 až neděle 30.6 - Milevský klášter

Výstava.

Soutěže (1)

Oslabený Lom nakonec Blatnou nepřetlačil

Fotbalisté Lomu usilovali o další vítězství marně. Gólman Blatné Jaroslav Chlanda více než jeden míč za svá záda nepustil. Favorizovaný Lom remizoval s Blatnou 1:1. , Autor: Josef Janda

Fotbalisté Lomu usilovali o další vítězství marně. Gólman Blatné Jaroslav Chlanda více než jeden míč za svá záda nepustil. Favorizovaný Lom remizoval s Blatnou 1:1.     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Fotbalisté Lomu v sobotním duelu s Blatnou lepili sestavu, jak mohli. Kvůli červené kartě z minulého kola nemohl nastoupit útočník David Neužil, další hráči dali přednost mimofotbalovému programu. Do základní sestavy naskočil i trenér Marek Císař a boj se zachraňující se Blatnou mohl začít. Domácí se dostali do vedení zásluhou Michala Kůsta osm minut před poločasem, hosté však nic nevzdali a v posledních sekundách první půle srovnali. Po změně stran už fanoušci branku neviděli, ačkoliv domácí borci si vypracovali spoustu nadějných šancí.

Kloudné zakončení ovšem nepřišlo, netrefil se ani aktivní Martin Mařík, a tak Lom ztratil body po remíze 1:1. Lom je v tabulce krajského přeboru třetí a na druhé Katovice ztrácí dva body.

TJ Sokol Lom – TJ Blatná 1:1 (1:1), branky: 37. Kůst – 45. Peleška, rozhodčí Klátil – Krčín, Kroutl, ŽK (3-2): 30. Kloc, 43. Jelen, 87. Zeman – 78. Peleška, 84. Sýkora, 120 diváků.

Lom: Chylík – Voneš (73. Bosnyak), Zeman (87. Vesecký), Jelen, Vysušil, M. Císař (85. Špičák), Mařík, Rabiňák, Janů, Kloc, Kůst.

Blatná: Chlanda – Sýkora, Motyka, Sedláček, Jícha (18. Levý, 72. Brabec), Říha, Prokopec, Míka, Křivanec, Čadek (88. Nový), Peleška.

Ve středečním Týdeníku Táborsko se rozpovídá trenér Lomu Marek Císař. Co říká na srovnávací gól Blatné do šatny? Proč ve druhé půli jeho tým nevstřelil vítěznou branku?

Z hráčů Lomu přiblíží velkou zahozenou šanci na vítězný gól Martin Mařík. Co říká na výkon týmu?