banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Radimovický koňák

    Čtvrtek 20.6 16:00 - Radimovice u Želče

    35. ročník přespolního běhu.

  • Veletrh volnočasových aktivit

    Čtvrtek 20.6 9:00 - Písek, KD

    Účastníkům se představí organizace a spolky, které poskytují volnočasové aktivity ve městě. Součástí bude i doprovodný program zahrnující ukázky činností a tréninkových hodin zaměřených na děti a mládež.

Zobrazit všechny události
 

Pekařský med z Plzně byl stažen z Kauflandů

 Autor: SZPI

    Autor: SZPI

ČESKÁ REPUBLIKA - Tento včelí med na vaření a pečení není zcela tím, za co se vydává, a tak Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila výrobek stáhnout z distribuce řetězce Kaufland. Ve výrobku byl zjištěn nepovolený přídavek sladidel, med tedy nevyhověl specifikaci čistého medu. Med byl distribuován ve sklenicích s alvíčkem. Obsah sklenice je 900 gramů, šarže L.11.11.16, a tak má do listopadu 2016 trvanlivost. Výrobcem je společnost JSG med z Plzně.

 

Plzeňský med se tedy dostal do kategorie falšovaný med. Státní zemědělská a potravinářská inspekce momentálně řeší jak výrobce, tak prodejce tohoto medu. V současné době by neměl být v prodeji. Med ale není závadný, i když obsahuje více sladidla, a tak běžnému člověku není zdraví nebezpečný. Nesplňuje tedy kritérium čistého medu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace