Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

  Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

  O legendárním šumavském převaděči.

 • Kavárnička

  Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

  Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

Plazící se had v Krumlově nebo štěně uvízlé v kole auta. I takové případy šetří jihočeští hasiči

Odchyt hada - Český Krumlov , Autor: HZS

Odchyt hada - Český Krumlov     Autor: HZS

JIŽNÍ ČECHY – Za poslední dny se na jihu Čech sešlo hned několik případů, kdy museli hasiči zachraňovat nejrůznější zvířata. A nešlo jen o pejsky nebo ptáky, ale na řadu přišel i exotický had, který mohl ohrozit turisty a místní v Českém Krumlově během uplynulé soboty.

 

Nejprve však hasiči ze stanice Soběslav v pátek 12. června museli vyrážet do Svinů na Táborsku, kde uvízlo štěně v disku u kola auta, kam prostrčilo hlavičku. „Hasiči potřeli hlavu štěněte jedlým olejem a jemně ho vyprostili. Majiteli pejska předali bez jakéhokoli viditelného zranění,“ uvedla jihočeská mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Sobota už byla krušnější a vyžadovala od hasičů větší dávku odvahy. Na Horní Bráně v Českém Krumlově se pohyboval přibližně metr a půl dlouhý had, naštěstí se schovával za chatou. Hasiči jej odchytli a předali chovateli. Ještě předtím ten den musel hasičský sbor zasahovat Krumlově v Kaplické ulici kvůli psovi na okenním parapetu. Pejsek se pohyboval na parapetu ve třetím patře domu. Když hasiči postavili k domu žebřík, psa rozptýlili a majitel si ho mohl sám odchytnout zpátky do bytu.

V neděli 14. června zachraňovali pracovníci ZOO Ohrady Hluboká nad Vltavou v Borovanech tři mláďata čápů na komíně. K tomu jim vypomohli trhosvinenští hasiči. „Mláďata si převzala ZOO proto, že jejich rodiče uhynuli. Hasiči všechny tři přendali z hnízda do klece a tak je předali pracovníkovi ZOO,“ doplňuje Matějů.

Nakonec v pondělí vyprošťovali hasiči v Kaplici v ulici Míru z větrací šachty domu ptáka a vše dobře dopadlo.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • xyz 

  Reagovat

   

  Plazící se had...no,víc by mě asi vyděsil chodící:-)

  Vloženo 19.6.2015 07:43:31

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace