Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Po čtyřech letech se dneska loví Košín

AKTUALIZOVÁNO - 14.3.2015 11:52

TÁBOR/KOŠÍN - Od dnešního časného rána probíhá slavnostní výlov rybníku Košín. Ten se naposledy lovil na podzim roku 2011, potom to nebylo kvůli odbahňování Jordánu možné. Rybník byl bez obsádky a často i bez vody. Teď už Košín znovu funguje nejen jako domov pro tržní rybu, ale i jako komora pro násadové ryby, které tu stráví zimu a po vylovení na jaře putují do hlavních rybníků, kde dorostou.

 

 „Chceme navázat na tradici výlovů Košína. Změnili jsme typ obsádky, proto Košín lovíme na jaře. Rybu, kterou vylovíme, použijeme na Velikonoce. Půjde o velikonočního kapra,“ uvedl majitel Štičí líhně Esox Oldřich Pecha.

 V jedenáct hodin dopoledne měli rybáři za sebou polovinu práce a dopřáli si vydatný oběd. Také pro návštěvníky, kteří si výlov nenechají ujít, je připravené posezení s občerstvením. Na hrázi rybníka si mohou zakoupit rybí speciality, především oblíbené kapří hranolky, smaženého kapra nebo pečeného pstruha. A samozřejmě si každý může koupit i čerstvě vyloveného velikonočního kapra.

 

Lucie Váchová

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace