Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Běh městem

    středa 21.8 18:00 - Strakonice, start Letní kino

    25. ročník závodu + bohatý doprovodný program.

  • Jak do Mastné Lhoty přišel čert

    středa 21.8 17:00 - park před budovou Spektrum, Sezimovo Ústí

    Loutková pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Policisté slaví úspěch. Další z nájezdníků na Táborsko dojezdil

Ilustrační foto , Autor: Policie ČR

Ilustrační foto     Autor: Policie ČR

TÁBOR - Policisté na Táborsku zadrželi dalšího ze zlodějů, který se do zdejšího regionu vydával vykrádat prodejny potravin. Tentokrát se jednalo o muže středního věku z Prahy. Kriminalisté podali návrh na jeho vzetí do vazby.

Zloděj, který záměrně vyhledával prodejny potravin v menších obcích, kradl především cigarety. Nepohrdl však ani drobnou finanční hotovostí, kterou v těchto provozovnách nalezl. Ukradené zboží pak obratem ruky prodával v Praze. Na Táborsko se vydal již v minulém týdnu, kdy vykradl prodejny v obcích Želeč a Rataje. Policistům se podařilo soustředit celou řadu stop a indicií, a to jak k pachateli, tak i k vozidlu, se kterým ke krádežím vyjížděl.

Na další nájezd tak již byli policisté důkladně připraveni a bylo jen otázkou času, kdy lupič na Táborsko opět zavítá. V noci z neděle na pondělí 26. srpna pak nad zlodějem zaklapla pomyslná klec. Okamžitě po vloupání do prodejny v obci Želeč se kolem něj stáhla policejní smyčka, při které policisté uzavřeli všechny výjezdy z obce. Ačkoliv se pachatel snažil v nastalé mlze na čas ukrýt mimo komunikaci, policejnímu sevření neunikl a před šestou hodinou ranní byl i s lupem zadržen.

Policisté tomuto muži prokázali i dvě předešlá vloupání a obvinili jej z krádeže a poškození cizí věci. Způsobená škoda je předmětem dalšího šetření, ale dle prvotního odhadu přesáhne částku 75 000 korun. Nezákonného jednání se  navíc nedopustil poprvé. Vyšetřování ukázalo, že muž je podezřelý i z dalších podobných případů, a to i mimo Táborsko. U soudu mu tak hrozí trest odnětí svobody na dobu od jednoho do pěti let.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace