Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Soukromé rozhovory

  pondělí 11.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

 • Výroční koncert bývalých absolventů ZUŠ

  pondělí 11.11 18:00 - Strakonice, Sál MěKS

Zobrazit všechny události
 

Poslanec Jan Mládek otevřel v Táboře kancelář. Budou tam i poradenské služby

TÁBOR – Vpodvečer v pondělí 13. ledna otevřel svou poslaneckou kancelář v Táboře Jan Mládek z ČSSD. Třiapadesátiletý ekonom Mládek na setkání zažertoval, že kancelář v prvním patře bývalé Jihočeské univerzity je dědičná. Původně ji zde otevřel právě on, když byl v letech 2002 až 2005 poslancem sněmovny. Pak kancelář převzal poslanec Jan Babor a nyní znovu Mládek. Jan Babor nyní pracuje jako Mládkův asistent.

 

ČSSD Mládka prezentovala jako stínového ministra financí, ale když tento post sociální demokracie po koaličních jednáních přenechala šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, Jana Mládka nastávající premiér Bohuslav Sobotka navrhuje na ministra průmyslu.

Mládek nepatří mezi oblíbence Miloše Zemana a ačkoliv prezident jinak volá po odbornících, v Mládkově případě má výhrady proti jeho vládnímu angažmá. Poukazuje na to, že Národní bezpečnostní úřad nevydal Mládkovi v minulosti prověrku na stupeň tajné, a že takový ministr může pro zemi představovat bezpečnostní riziko. Jelikož Národní bezpečnostní úřad důvody svého rozhodnutí nesděluje ani samotným žadatelům, v minulosti se spekulovalo, že důvodem jsou kontakty Jana Mládka s ruskými podnikateli údajně napojenými na ruské zpravodajské služby.

Mládek kontroval, že při jeho druhé žádosti o bezpečnostní prověrku nebyl proces dokončen, jelikož mezitím odešel z vlády do soukromého sektoru. Nyní hodlá požádat NBÚ o prověrku znovu.

Poslanec kromě angličtiny hovoří i polsky a rusky a z Ruska pochází také jeho současná manželka. Ženatý je potřetí.

Rodák z vesničky Dráchov na Veselsku tam bydlí dodnes. 

Ve své poslanecké kanceláři v Táboře bude Jan Mládek úřadovat každé pondělí od 9.30 do 12.30 hodin. Jeho asistent Jan Babor zde kromě těchto hodin bude i v úterky, středy, čtvrtky a pátky od 9.30 do 12.30 a ve středu, čtvrtek a pátek navíc i odpoledne od 13.30 do 15 hodin. Lidé si mohou s poslancem sjednávat schůzky prostřednictvím jeho asistenta na telefonu 602 484 046.

Mládek chce ve své kanceláři poskytovat nadále prostor i pro poradenské služby jako je pracovně právní poradenství a spotřebitelská poradna, které tu fungovaly už dříve. Nově by chtěl navázat spolupráci s organizací Člověk v tísni a poskytovat finanční poradenství lidem v nouzi. „Exekutoři jsou u nás zprivatizováni a místo toho, aby se zaměřovali na velké firmy, snaží se získávat peníze od lidí, kteří nejsou schopni si obstarat ani právní pomoc. Kdyby zisk exekutorů byl stanoven procentem z vymáhané částky, rázem by se to změnilo. Narovnání si vytkla za cíl i koalice, ale lidem je třeba pomáhat také preventivně,“ uvedl Mládek. Dodal, že uvažuje o doplnění spektra poradenských služeb ve své kanceláři i o poradenství pro nájemníky.

Pozvánku na otevření kanceláře dostalo všech jedenáct ostatních jihočeských poslanců z ČSSD, KSČM, ODS, ANO 2011, TOP 09 a KDU-ČSL. Všichni do jednoho se pro časové zaneprázdnění omluvili. Přišli ředitelé táborských institucí, zástupci kraje a měst regionu z řad spolustraníků a ředitelé středních škol.      

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Miroslav Profant 

  Reagovat

   

  Již jsem opakovaně upozornil na vývěsní skříňku ČSSD na náměstí Svobody před domem č.p. 10/I Vodňany.
  Je pořeba vyčisti, a utěsnit skříňku a aktualizovat výlepy i obdobná témata by se tam měly objevit.

  Vloženo 25.9.2016 13:37:52

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace