Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

  Beseda.

 • Bachata pro začátečníky

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Povolební ozvěny. Dnes s lídrem kandidátky ČSSD Ondřejem Veselým

Ondřej Veselý

Ondřej Veselý

JIŽNÍ ČECHY - Advokát a minulý písecký starosta Ondřej Veselý byl číslem jedna jihočeské socdem kandidátky do Poslanecké sněmovny. Při hubeném výsledku ČSSD se tam dostal jako jediný. Nyní odpovídá na otázky portálu JčTeď.

 

Kde vidíte příčinu tak obrovského propadu ČSSD?

Prvním důvodem je vládní spolupráce s hnutím ANO, kdy zejména Andrej Babiš dokázal veškeré pozitivní vládní výstupy vydávat za svou zásluhu a nepovedené věci (byť šly za ním) umně valit zejména na naši stranu. Naši představitelé pak byli všude druzí a předsedovi ANO se tak podařilo vytvořit představu, že je jediný, kdo ve vládě něco dělá. V posledních dvou týdnech před volbami nám pak dala poslední ránu kauza lithium, která sice žádnou reálnou kauzou není, ale ANO a SPD ji dokázaly dokonale mediálně využít a udělat z ČSSD lumpy, kteří chtějí rozkrást zemi. Tato druhá věc nás srazila na stávající tragický volební výsledek.

Máte nějaký nápad, jaké konkrétní kroky by teď měla ČSSD udělat, aby ztracenou důvěru voličů
získala? 

ČSSD bude muset projít zásadní očistou a jejím základem je přesun do opozice. Jakákoliv vládní účast s ANO by nás totiž definitivně dorazila. Bude nutné najít zajímavého a charismatického lídra, který by byl schopen opět oslovit voliče stručným způsobem a zároveň vzdorovat Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. V opoziční roli budeme hlídacími psy, kteří budou bránit prosazení nápadů na likvidaci zřízení naší země a škodění obyčejným lidem. Jsem však samozřejmě připraven spolupracovat na prosazování jihočeských témat, v prvé řadě dostavbě dálnic D3 a D4.

Pro ČTK jste řekl, že ČSSD potřebuje do čela charismatického mírného demagoga. Vidíte nějakého? Nebo si na něj ČSSD teprve vypíše výběrové řízení? 

Nápady na takového lídra mám, ale napřed je proberu s kolegy. 

Jste pro posílení prvků přímé demokracie jako je referendum?  

 

Přímá demokracie tak, jak je prosazována SPD, tedy prvky přímé demokracie hitlerovského ražení (Adolf Hitler jimi obcházel Spolkový sněm tak, aby jej nepotřeboval), jejichž jediným cílem je demokracii omezit či zničit, jsou pro mě nepřijatelné.

 

Diskuse k článku - 40 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  V táboře okolo bývalého hejtmana a lidí okolo něj bylo v den voleb a následující den po nich nebývale veselo. Oslavoval se neúspěch socanů okolo Bohúše z moravských luhů a hájů. Výsledek kampaně proto Haškovi, Zimolovi, Tejcovi a mnoha dalších byl opravdu důvod k oslavě.

  Vloženo 26.10.2017 10:38:32

 • petr 

  Reagovat

   

  Jaký je rozdíl mezi poslancem koaliční vládnoucí strany a opoziční strany ? Platově jsou na tom stejně. Zatímco vládní politici mají zodpovědnost za své kroky, ti opoziční mohou jen kritizovat a nadávat. No řekněte sami, není snazší být opozičním politikem ? Že neprosadíte nic ze svého programu ? Koho to zajímá.

  Vloženo 25.10.2017 18:53:58

 • hm 

  Reagovat

   

  Hm, takže za propad socialistů může Babiš a kauza lithium. Koukám, že nejenom vedení ČSSD chybí jakákoliv sebereflexe...

  Vloženo 25.10.2017 16:47:08

  • Martina 

   Reagovat

    

   Je možný, že lithium se na výsledcích opravdu podepsalo, preference před ním byly pro ČSSD o pár hlasů lepší, Babiš taky udělal své. Já teda ale jako hlavního viníka vidím Haška, Zimolu, Chovance ( který si ale zachránil přiznáním hlavu) a jejich zatajenou schůzku u Zemana. Takže těmto pánům, včetně prezidenta ( ten na rozkladu pracoval zvenčí) to dávám za vinu nejvíc. Naopak ať si kdo chce říká, co chce, nemastný neslaný Sobotka se s většinou průšvihů a házením klacků pod nohy vyrovnal bravurně.

   Vloženo 25.10.2017 18:01:40

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Jste pomýlená. Ale máte pravdu v tom, že za průšvihy většinou může předseda a vedení strany, a měli by nést odpovědnost a odstoupit ze všech funkcí. Ale když mají hroší kůži, tak budou raději odpovědnost za mizérii na ostatní členy ČSSD a hlavně Babiše.

    Vloženo 26.10.2017 06:51:31

    • Martina 

     Reagovat

      

     Vždycky, když s někým nesouhlasíte, nazvete ho pomýleným?

     Vloženo 26.10.2017 08:44:29

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Omlouvám se, ale je to jen taková replika pro sosany a ty, kteří obhajují jejich špatnou práci. Jak jste sama viděla, tak voliči o kvalitě práce sosanů rozhodli tak, jak rozhodli. Je jen škoda, že ti pomýlení nevidí chybu u sebe, u sosanů,ale svádí svůj neúspěch na druhé. Co kdybyste se nad sebou zamysleli a přestali dehonestovat kobliháře. Zameťte si před svým prahem. Církevní restituce byly hlavním tahákem minulých voleb. Když aspoň Zimola chtěl částečně tento slib toho ploskolebce učinit reálným zdaněním majetku církvi, tak ten ploskolebec to se zrádcem Chovanců a Zadolárkem zatrhli. Na Zimolu pak začali kydat špínu.

      Vloženo 26.10.2017 10:29:12

      • Martina 

       Reagovat

        

       Děkuji za vysvětlení, leč replice nerozumím, už jen proto, že socan nejsem a myslím, že nikdy nebudu.

       Vloženo 26.10.2017 11:03:02

       • anonymní čtenář 

        Reagovat

         

        Už jen to, že hledáte vinu v Zimolovi, Haškovi, Tejcovi, vypovídá o tom, že jste pomýlená. Nebyli ve vedení sosanů od sjezdu před rokem.

        Vloženo 26.10.2017 11:22:13

        • Zimola 

         Reagovat

          

         největší špína byla na ČSSD nakydána Zimolou jeho činností v jihočeském zdravotnictví.

         Vloženo 26.10.2017 12:05:54

        • Zimola 

         Reagovat

          

         největší špína byla na ČSSD nakydána Zimolou jeho činností v jihočeském zdravotnictví.

         Vloženo 26.10.2017 12:05:56

        • Martina 

         Reagovat

          

         Aha, takže nová replika. Tak snad jen doporučuji zjistit si, co ona pomýlenost je. Možná budete nemile překvapen.

         Vloženo 26.10.2017 12:09:23

 • huler 

  Reagovat

   

  Proč se dnes všichni makulišové, kteří volili Babiše čílí, že s ním nikdo nechce do koalice. Vždyť přece všichni lídři stran už před volbami říkali, že s estébákem do kolaice nepůjdou. Žvásty, že to není státotvorné neobstojí. Státotvorné nebylo právě rozhodnutí netáhel, kteří si Babičovo ANO zvolili, v důvěře, že jim bude sypat a oni budou zobat. Tůdle, vy vych*ánkové.

  Vloženo 25.10.2017 10:03:04

  • zobat? 

   Reagovat

    

   To snad dlouho praktikují a měli v programu socani? Ti to ještě pod vedením Zimoly vylepšili sypáním sami sobě.

   Vloženo 25.10.2017 14:40:01

 • Iveta 

  Reagovat

   

  Jsem opravdu zvědavá, jak se z tohohle socdem vybabrá. Taky kdo se bude zodpovídat v Praze z toho, že odmítli dát na kandidátku Zimolu, kterej jim mohl přinést přesně ty truc hlasy, který pak šly jinam.

  Vloženo 25.10.2017 08:29:02

  • Jirka by možná nějaké hlasy přinesl 

   Reagovat

    

   Ale zcela prokazatelně by si vzal veliké peníze. Jen ať se z toho oranžáci vybabrají poctivou prací, ne nějakými švindly zimolovsky přepláceného public relations. Vyklidit chlév po minulém vedení kraje ("vratky" ze špitálů, "vratky" z veřejné dopravy + z nich plynoucí likvidace spojů, špína se zákonem o CHKO - socani "drželi" pozemky pro určité bohatce, likvidace důchoďáků, atp, atp) body novým lidem v partaji jistě přinese.

   Vloženo 25.10.2017 09:34:36

  • K Zimolovi 

   Reagovat

    

   Přímo z Prahy až na hranice s Německem vede železniční trať. Rychlovlak zastavuje pouze ve velkých stanicích. Krásně opravená tato trať je zvláště z Českých Budějic, Krumlov, až na konečnou, kde končí těsně u hranic a dál nejede. Oprava stála nemalé prostředky za Zimolovo vedení. No náš Jiřík, který vypadá jako když neumí do pěti počítat, má zálusk trať prodat zájemci z Německa. Dle konspiračních teorii má být kupcem zaměstnavatel jeho manželky. Se divím, že se to nedostalo do medií.

   Vloženo 25.10.2017 13:05:49

  • analytik 

   Reagovat

    

   A což teprve kdyby dali na kandidátku Ratha a jako třešničku na dortu Kájínka. To by dostali přes 100% hlasů.

   Vloženo 25.10.2017 14:51:22

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace