Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

    Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

    O legendárním šumavském převaděči.

  • Kavárnička

    Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

Pro zloděje jsou stále v kurzu rekreační chaty a chalupy

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

TÁBORSKO - Někde nezvaní hosté v rekreačních chatách a chalupách pouze přespali, jinde odnesli, co mohli. O tomto víkendu došlo ke čtyřem vloupání. Nechtění návštěvníci vnikli do dvou chat na Mladovožicku a dvou na Táborsku.


Za uplynulý víkend zahájili policisté na Táborsku šetření čtyř případů krádeží vloupáním do rekreačních objektů. Ve třech případech v chatách pouze přespali, nic neodcizili, i tak majitelům násilným vstupem do objektů způsobili škodu v řádu tisíců korun. V jedné z chat na Táborsku však odnesli, co mohli. Odcizili dvě treková jízdní kola značek Specialized a Leader Fox, vzduchovou pušku turecké výroby ráže 5,5 mm a nepohrdli ani oděvními svršky, holicím strojkem a nalezeným alkoholem. Poškozením zařízení chaty a vlastní krádeží způsobili škodu ve výši asi 40 tisíc korun.
„Majitelům tímto doporučujeme odpovídající zabezpečení svého majetku, zajištění častějších kontrol v době své nepřítomnosti a zejména pak možnost na mimosezónní období odvozu všeho cenného, co by zloději mohli odcizit,“ dodal tiskový mluvčí policistů Táborska Miroslav Doubek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace