Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Taneční odpoledne

  Úterý 20.8 14:00 - Milevsko, Nízkoprahový klub Fanouš

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Proč zmizely v táborském Husově parku lavičky?

TÁBOR - V parku před táborským nádražím zmizely sedáky z části laviček. Zůstala jen torza sloupků. Jelikož se tak stalo právě v části, kde sedávají táborští bezdomovci, vypadalo to na bleskovou reakci na středeční Zdravé Fórum mladých, kde studenti a žáci táborských škol sdělili vedení města, že se v parku necítí bezpečně a chtějí, aby s parkem město něco dělalo. O odstranění části laviček se přitom mluvilo už dřív - i v jiných částech města kupodivu jedna část obyvatel po lavičkách volá, druhá žádá jejich odstranění. Jak ale vysvětluje jednatel Technických služeb města Tábora Michal Polanecký, tato akce nemá s bezdomovci nic společného.

 

Samotné denodenní uživatele laviček v parku ani nenapadlo, že by se lavičky odstraňovaly kvůli nim. "To bude kvůli těm havranům nebo kvůli sperejerům," odhadovali, když jsme je včera oslovili, co si o ztrátě posezení - a zrovna v části parku,kam přes den svítí sluníčko, sami myslí. 

Jednatel Michal Polanecký ale říká, že prkna z laviček odstranili zaměstnanci Technických služeb, a to kvůli pravidelné údržbě. "Bývalý vedoucí odboru životního prostředí města Jan Fišer navrhl ještě před svým odchodem z radnice do rozpočtu na tento rok peníze na opravy a nátěry 500 kusů laviček. Je to součást plánu, že na každou lavičku ve městě by mělo jednou za tři roky dojít. Letos opravíme a natřeme 500 laviček, pořídili jsme ekologické elektrovozítko, kterým bude příslušný pracovník lavičky objíždět," popsal Michal Polanecký. 

Torza v parku jsou tak jen dočasná. Jde také o dobrou zprávu pro obyvatele osmipatrového domu v Zavadilské ulici, kteří loni poukazovali na zcela shnilé lavičky u jejich domu, nebo pro obyvatele Pražského sídliště, kteří rovněž před časem navrhovali, aby se lavičky natíraly dřív, než je zkonzumuje zub času. 

Diskuse k článku - 13 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Žádné lavičky bych tam nedával. Slušný člověk si na ně stejně nesedne. Na stromech havrani, na zemi opilí bezdomovci. Dokud město nevyřeší tyto problémy, bude park jen ostudou Tábora.

  Vloženo 10.2.2019 13:23:03

 • Xxx 

  Reagovat

   

  Bezdomovci je určitý problém, ale studenti si asi také stěžují protože na těch lavičkách nemůžou sedět jako slepice na opěradle a nohy na sedačce a vypalovat si zobák.

  Vloženo 10.2.2019 10:39:23

  • Yyy 

   Reagovat

    

   To Vy jste zajisté chodil ze školy rovnou domů, rychle si napsat úkoly a zopakovat probíranou látku, poté do pionýra natrénovat recitace básně do soutěže mladý komsomolec. Že jo?
   Chraň bůh páchat nějaké výtržnosti, jako třeba zkoušet kouřit, nebo ochutnávat první pivo.
   Nezáviďte jim

   Vloženo 10.2.2019 16:14:44

 • K. 

  Reagovat

   

  Denodenní? Seriously?

  Vloženo 9.2.2019 12:13:03

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jen aby ta dočasnost nebyla na roky.

  Vloženo 9.2.2019 11:32:47

 • Pepan 

  Reagovat

   

  No dyť toho se mohlo samo město dávno chopit aby pro ně nějakou práci organizovalo. Zrovna ty lavičky v parku mohli v klidu natírat.

  Vloženo 9.2.2019 11:13:43

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace