Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Sociální sítě

  Úterý 12.11 9:00 - Milevsko, KD

  Přednáška.

 • Zdravotní pojišťovna MV ČR

  Úterý 12.11 13:00 až 16:00 - Milevsko, KD

  Mobilní pracoviště.

Zobrazit všechny události
 

Regionální sněm ODS: Kuba porazil Bauera

Martin Kuba ještě jako ministr průmyslu a obchodu na besedě v Milevsku. , Autor: Ivo Bukač

Martin Kuba ještě jako ministr průmyslu a obchodu na besedě v Milevsku.     Autor: Ivo Bukač

ČESKÉ BUDĚJOVICE – S napětím ve stranických kruzích a se zvědavostí ve veřejnosti se čekalo na výsledek volby předsedy jihočeského regionálního sdružení ODS. Vyzyvatelem stávajícího předsedy Martina Kuby se stal bývalý poslanec a starosta Prachatic Jan Bauer.

Bauera podpořily oblastní konference nejen doma na Prachaticku, ale i na Jindřichohradecku a Písecku. Kuba měl proti tomu budějovickou, krumlovskou a strakonickou nominaci. Táborské oblastní sdružení se nepřiklonilo k nikomu.

Sněm se konal v pondělí 13. ledna a v tajné volbě obhájil Martin Kuba předsednický post už v prvním kole, kdy získal 48 hlasů ze 74 hlasujících delegátů. Jan Bauer dostal 25 hlasů. Jeden lístek byl prázdný.

Jan Bauer byl zklamaný, Martin Kuba naopak potěšený. Nicméně vyhnul se přímé odpovědi na otázku, zda ho překvapil odklon přízně píseckého sdružení, kam jako ministr velmi často zajížděl. „Ta situace je poměrně rozjitřená a pro mě byla důležitá podpora v dnešní volbě a ta se ukázala jako poměrně výrazná. Za to chci poděkovat,“ řekl staronový předseda, který bude i členem výkonné rady ODS. O funkce v celostátním vedení strany usilovat nechce.

Snažil jsem se delegátům ukázat, že problém ODS není regionální, ale je celostátní a je třeba znovu dělat politiku, která naplňuje představy a potřeby pravicového voliče. To ODS dělat přestala,“ shrnul důvody propadu strany Kuba.

Po odchodu z ministerské funkce neuspěl na podzim v předčasných volbách do sněmovny, když ho v počtu hlasů předstihl bývalý hejtman Jan Zahradník a získal jediný jihočeský mandát pro ODS. Martin Kuba se nevrátil k lékařské profesi, ale k podnikání v rodinné firmě zaměřené na rychlé občerstvení. „Zabývám se i dalšími nápady a projekty,“ dodal.

Jihočeská ODS vyjádřila pro funkci předsedy strany podporu profesoru Petru Fialovi, bývalému ministru školství. Na post místopředsedy podporuje Jiřího Pospíšila, který v pondělí také na jih Čech za svými spolustraníky přijel.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • tslmvdjf  | 

  Reagovat

   

  In ganzAbessinien machte der Vorfall grosses Aufsehen, da der Koenig sich derHoffnung hingegeben hatte, die britische Regierung wuerde es sich angelegensein <a href="http://stadtzerstoerung.de">copic marker</a> loxlfeiidi <a href=http://stadtzerstoerung.de>copic marker</a> copic marker http://pagebooster.de Gerathenste, wenn jeder Bienenzuechter in seiner Gegend auf dieVertilgung der Oelkaefer ausgeht.

  Vloženo 31.5.2014 03:17:02

 • vm  | 

  Reagovat

   

  Potenciál kmotrů se doposud nevyčerpal

  Vloženo 14.1.2014 14:31:25

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace