Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hrnečku, vař!

  pátek 24.5 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

 • Májový koncert smíšených pěveckých sborů

  pátek 24.5 19:00 - Písek, Trojice

  Májový koncert smíšených pěveckých sborů Smetana z Jičína a Sborissimo z Písku. Vstupné dobrovolné.

Zobrazit všechny události
 

Rekonstrukce Budějovické ulice v Táboře jde konečně do finále

Značky před prodejnou Miroslava Kučmy.  , Autor: Miroslav Pejčoch

Značky před prodejnou Miroslava Kučmy.     Autor: Miroslav Pejčoch

TÁBOR – Už jen týden a Táborští se dočkají otevření Budějovické ulice po první etapě nákladné a komplikované rekonstrukce. Dnes začíná pokládka finálních povrchů, do týdne by měly být pak hotovy zbývající práce a od soboty 15. prosince se tu má opět jezdit. Kvůli prodlužování termínu prací, které měly být původně hotové v listopadu, se ozvaly i hlasy tázající se po odškodnění podnikatelů, kterým rekonstrukce omezila příjmy.

 

„V současné době jsou položeny podkladové konstrukční vrstvy komunikace. Finální vrstva bude položena v křižovatkách v pátek 7. prostince a zbytek potom v pondělí 10. prosince. Až v pondělí proto, že obalovna o víkendu nevyrábí a nepodařilo se ji přesvědčit, aby provoz spustila v sobotu. Poté, co budou vrstvy položeny, dokončí se chodníky, které nyní nejsou technikou přístupné. Plný provoz bude obnoven 15. prosince," uvedl pro média a veřejnost vedoucí odboru investic táborské radnice Karel Hotový

Na uzavření Budějovické ulice si přitom řidiči zvykli, a tak k mimořádným dopravním kolapsům nedocházelo. Zdálo by se, že situace se zklidnila a prodloužení prací všichni tolerují. Miroslav Kučma, který na Husově náměstí provozuje řeznictví, to ale vidí jinak. „Na tomto místě mám řeznictví pět let. Klientelu mám ustálenou, a tak mohu hodnotit. Chápu, že rekonstrukce Budějovické ulice je nutná, ale průtahy mě štvou. Před mojí provozovnou se teď nemůže parkovat a já tak přicházím o zákazníky, kteří jinak před mým obchodem s autem zastavili, v rychlosti nakoupili a odjeli," vysvětluje Miroslav Kučma.

Před časem instalovaná přenosná značka zákaz zastavení před jeho provozovnou platila od 8. července do 21. listopadu a pak od 21. listopadu. „Asi už v létě při instalaci značky nevěřili, že termín bude dodržen, a tak se pojistili," kroutí Miroslav Kučma hlavou. Nyní je značka vyměněna s tím, že není patrné, do kdy bude platit. „Prodleva nás živnostníky na Husově náměstí poškozuje, a zatímco zemědělcům se ztráty kompenzují, jsem zvědavý, jestli si na nás někdo taky vzpomene," dodal řezník z Husova náměstí.

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Týpek středního věku 

  Reagovat

   

  Vivat, sláva, hosana
  Máme rekonstruovaný kousek Budějcký.
  Sice je to jen asi sto metrů, možná ani to ne, ale zas v rekordním čase pouhých pět a půl měsíce.
  Jen mě tak napadá, jak to mohli zvládat naši předci, neměli zdaleka tak vyspělou techniku a přesto pracovali podstatně rychleji a kvalitněji. Zářným příkladem budiž nedávno zrekonstruovaná ulice Dukelských bojovníků, počínaje propadající se vozovkou, obrubníky pomalu mizící pod povrchem země, rozestupojící se zámková dlažba....... a konče zpraseným napojením odpadů z domů.
  Ale zpět k Budějcký.
  Takže jsme pomalu půl roku sledovali dřímající bagristy, občasné procházky panstva s plány v rukou, trošku se nám tu prášilo a poprudili jsme řidiče.( tímto táborskému řidičstvu vzdávám hold, to s jakou grácií se dokázali povznést nad naprosto nezvládnutelným dopravním masakrem z počátku léta, se jen tak nevidí )
  Doufám, že výsledek rekonstrukce bude alespoň stát za to. Že se po měsíci nebude ubourávat ten prapodivný výběžek chodníku u odbočky do Purkyňovky, přemalovávat pruhy a poslouchat naštvané obyvatelstvo, podobně jako po "zrekonstuování" Křižíkáče.
  P.S. Vešla se tam taky cyklostezka?

  Vloženo 8.12.2018 13:02:44

  • Tomáš 

   Reagovat

    

   Jsi normalní prudič , který nemá nic na práci

   Vloženo 9.12.2018 12:17:19

   • Chuck Noris 

    Reagovat

     

    Proč, vždyť napsal pravdu

    Vloženo 9.12.2018 15:40:28

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Nechci slevu zadarmo, my jsme zájezd hornického učiliště v Kladně. A ta částka také nesedí, platilo se více.

  Vloženo 8.12.2018 09:23:09

 • anonym 

  Reagovat

   

  pan Kučma ten co je příjemný jak osina v zadku a navrch prodává studená jídla protože zachvíli bude zavírat.. -_- to jste zase vybrali někoho aby sdělil názor.U kebabu kousek vedle zase auta stojí ale kebab na tom nijak nevydělá :D spíš to tam pěkně uvadá s těmi zákazníky

  Vloženo 7.12.2018 18:20:09

  • jinan 

   Reagovat

    

   ano, máte pravdu Kučma je ten pravý...!!! jsou tam i jiní obchodníci a nevím o tom,že by někdo žádal o nějaké odškodnění... spíš je problém v jeho osobě.Manželka už tam nechce chodit,protože má oplzlé kecy a to maso také žádný zázrak,ani cenově.Řeznictví na budějovické,rekonstrukcí více poškozené,si své zákazníky udržuje bez problémů !!!

   Vloženo 11.12.2018 12:49:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace