Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Příběh projektu - kasárna

  Úterý 22.10 17:30 - Písek, Knihovna

  Beseda s architektem.

 • České tajemno

  Úterý 22.10 19:00 - Strakonice, Rytířský sál

  Nejtajemnější domácí záhady.

Zobrazit všechny události
 

Sever táborského okresu usiluje o napojení na vodu z Římova

Jaroslav Větrovský , Autor: Foto archiv JčTeď

Jaroslav Větrovský     Autor: Foto archiv JčTeď

CHOTOVINY – Sever táborského okresu má problémy se zásobováním pitnou vodou. Při nedávné návštěvě Chotovin o tom mluvil senátor Jaroslav Větrovský. Zmínil, že ve hře je projekt nadregionálního významu - napojení celé oblasti severně od Tábora na Jihočeskou vodárenskou soustavu. Ta by potom zásobovala obyvatele i podniky vodou z římovské přehrady, která zatím potrubím proudí do Tábora a dále na Milevsko, jinou větví i na Písek a dále na Miroticko a Mirovicko. Senátor Jaroslav Větrovský Týdeníku Táborsko odpověděl na otázky, které se týkají napojení Chotovinska.

 

Kdy se napojení Chotovin na Jihočeskou vodárenskou soustavu může očekávat?

Sever okresu Tábor a Jihočeského kraje není v současnosti napojený na jihočeskou vodárenskou soustavu, která se ukazuje, zvláště po opakujících se suchých letech, jako systémové a bezpečné řešení v zásobování pitnou vodou. Na projektu připojení spolupracuje skupina starostů z Mladovožicka a Chotovinska. Napojení na soustavu se podle zpracované studie předpokládá ve dvou větvích - větví Mladovožicka a větví Chotovinska. Nyní se začíná pracovat na projektové dokumentaci pro územní řízení, protože právě územní rozhodnutí je nezbytnou podmínkou pro možnou účast v dotačních řízeních. V dohledné době bude tedy projekt a z něj vyplyne podání žádosti o dotaci.

Jak tedy budou vypadat další kroky?

Z časového hlediska se předpokládá, že projektování, které vyřeší umístění přivaděčů, bude trvat zhruba jeden rok. Poté, co budou vydaná příslušná územní rozhodnutí, začne být aktuální podání žádosti o dotační prostředky. Bez nich se projekt realizovat nedá. O spolupráci projevila zájem například i obec Načeradec ve Středočeském kraji. Jedná se tedy skutečně o projekt velmi významný, který má i nadregionální rozsah.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace