banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Sněhové zpravodajství: Lyžuje se stále skvěle

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY –Přinášíme další sněhové zpravodajství. Jaké podmínky panují ve skiareálech Lipno, Monínec a Zadov?

 

Dobrou volbou pro lyžování je jistě skiareál Lipno. V provozu jsou všechny sjezdovky i lanovky. Lyžuje se na téměř deseti kilometrech sjezdových tratí. Leží na nich šedesát centimetrů převážně technického sněhu. Otevřeny jsou i skicross, lyžařské hřiště Foxpark a Bambini park pro nejmenší. Lyžuje se zcela bez front od 8.30 do 16 hodin a večer od 18 do 21 hodin. „Nezapomeňte na skvělé občerstvení přímo u sjezdovek a dnešním tipem je určitě návštěva Stezky korunami stromů s překrásným výhledem nejen na celé Lipno,“ zve k návštěvě vedoucí marketingu Jiří Falout.

Na Monínci leží 45 až 75 centimetrů sněhu. Vleky jsou v provozu od devíti do čtyř hodin odpoledne, večerní lyžování je od 18 do 21 hodin.  Hlavní monínecká sjezdovka poskytuje lyžařům 1,2 km sjezdového lyžování.

Dobré podmínky milovníkům zimních sportů nabízí i na Zadově. V areálu Kobyla je 35 až 70 centimetrů sněhu, na Churáňově 10 až 40 centimetrů a na Nových Hutích leží deset až dvacet centimetrů sněhové pokrývky. Provozní doba areálů je denně od 8.30 do 16 hodin a večer mimo pondělí i od 18 do 21 hodin.

Užíváte si právě sněhu na horách? Podělte se o pěknou fotku! Stačí ji poslat na e-mail webmaster@jihocesketydeniky.cz, uvést kde jste byli, kdo je na fotce a kontaktní telefon, pokud bychom ještě potřebovali nějakou informaci doplnit. Zaslanými snímky budeme doplňovat naše sněhové zpravodajství.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace